"Vox Eremi" w Będzinie.

"VOX EREMI" WYRÓŻNIONY W BĘDZINIE - 08.01.2011

      8 stycznia 2011 roku w budynku Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie odbył się II etap przesłuchań eliminacyjnych XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania te trwały 3 dni. W trzecim dniu wystąpił zespół "Vox Eremi" z Kamionnej, który był laureatem rejonowych przesłuchań w Tuchowie.
     Dużą satysfakcją dla opiekuna i zespołu była bardzo pochlebna opinia jednego z jurorów, Ks. dr Zenona Kołodziejczaka, który w czasie przerwy podszedł do opiekunki zespołu - Pani Renaty Paruch i wyraził swój zachwyt i podziw, doceniając ogromny wkład pracy włożony w przygotowaniu tak licznej i zróżnicowanej wiekowo grupy. Najmłodszymi w zespole są bowiem uczniowie klasy III szkoły podstawowej, a najstarsze to dziewczyny z klasy III gimnazjum.
    Koncertem Galowym, w którym min. uczestniczył prezydent Będzina Łukasz Komoniewski, zakończyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Koncert odbył się w Sanktuarium Golgoty Wschodu na Syberce 9 stycznia 2011 r.
    Podczas tego koncertu Jury w składzie: prof. Dariusz Dyczewski - Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie - przewodniczący, Małgorzata Nowak - muzykolog, Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie, ks. dr Zenon Kołodziejczak - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - członkowie ogłosiło werdykt, w którym wymieniono laureatów kilku kategorii:
- kategoria: soliści - głosy żeńskie - I miejjsce solistka Julia Sobczyk z "Klubu na Piętrze" w Lesznie;
- kategoria soliści - głosy męskie i chłopięce - I.miejsce solista Hubert Zapiór z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku;  
- kategoria: zespoły wokalno-instrumentalne - dzieci: I. miejsce zespół wokalno-instrumentalny "Chochliki" z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Nowy Targu - filia Rabka Zdrój (nagroda 1.500 zł). W tej kategorii startował włąśnie "Vox Eremi" z Kamionnej, któy uzyskał wyróżnienie.
- kategoria: zespoły wokalno-instrumentalne - młodzież i dorośli: I. miejsce zespół wokalno-instrumentalny "Attacca" z Wadowickiego Centrum Kultury; 
- kategoria: zespoły wokalne - młodzież: I miejsce - nie przyznano,
-  kategoria: zespoły wokalne - dorośli: I miejsce - zespół wokalny "Poszedłem na Dziób" z Lublińca;
- kategoria: schole parafialne - Schola Liturgiczna parafii św. Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej;
- kategoria: zespoły regionalne: i.  miejsce - kapela góralska "Beskid" z Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej;
- kategoria: chóry szkolne: dwa pierwsze miejsca: Chór "Soli Deo" z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle i Chór Dziewczęcy "Puellarum Cantus" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli.
- kategoria: chóry akademickie: I. miejsce - Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej;
- kategoria: chóry - dorośli: I. miejsce Kłodzki Chór Mieszany "Concerto Glacensis" z Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji i nagroda specjalna 2.000 zł za najlepsze wykonanie polskiej kolędy tradycyjnej "Północ już była";
- kategoria: chóry parafialne: dwa pierwsze miejsca: Parafialny Chór Młodzieżowy "Źródło" z parafii pw. św. Jana z Dukli w Żytomierzu oraz  Chór "Lira" parafii pw. św. Wincentego a'Paulo w Otwocku.
   Nagrodę specjalną Grand Prix XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie zdobył Zespół Wokalny "Szalone Małoplaty" z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
   - To dla nas ogromne wyróżnienie i wielka radość, gdyż jest to kolejny sukces zespołu "Vox Eremi" w tak krótkim odstępie czasu. Zespół w listopadzie 2010 roku został laureatem Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Krakowie, a mimo to z ogromną aprobatą dzieci, podjął kolejne wyzwanie i osiągnął sukces - powiedziała do powrocie z Będzina do Kamionnej współautorka sukcesów, założycielka i instruktorka zespołu "Vox Eremi" Pani Renata Paruch.

"Vox Eremi" na ogólnopolskim finale konkursu w Będzinie. "Vox Eremi" na ogólnopolskim finale konkursu w Będzinie.

"Vox Eremi" na ogólnopolskim finale konkursu w Będzinie.

POPRZEDNIE INFORMACJE O "VOX EREMI"

"VOX EREMI" W KRAKOWIE>>>

"VOX EREMI" W TUCHOWIE >>>

[wstecz]