Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji".

KONKURS RECYTATORSKI - "WIELKANOC W POEZJI" - ŁĄKTA DOLNA - 14.04.2011

    W dniu 14 kwietnia 2011 r. w oddziale przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Łąkcie Dolnej odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Wielkanoc w poezji". Celem konkursu było: poznanie zwyczajów związanych z Wielkanocą, rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa, promocja lokalnych talentów i integracja dzieci z naszej Gminy.
    W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych 5 - latki z czterech szkół: Leszczyny, Trzciany, Kamionnej i Łąkty Dolnej. Wszystkich przybyłych gości przywitała organizatorka konkursu pani mgr Lucyna Wojcieszczak - Sajak. Następnie gospodarze przypomnieli w wierszach i piosenkach tradycje wielkanocne tj. malowanie pisanek, pieczenie mazurków i cukrowych bab. Ożywienie i wesołość dzieci wzbudził przedstawiany "Lany poniedziałek", którego nie mogli się doczekać. Kolejność występowania uczestników losowała najmłodsza z przedszkolaków Kasia. Pierwszą uczestniczką była Gabriela Pietras z Leszczyny, która powiedziała wiersz pt.: "Śmigus Dyngus". Drugim był reprezentant z Trzciany Masiuś Kłósek. Z wielkim świątecznym koszykiem w ręku powiedział wiersz pt.: "Świąteczne przygotowania". Trzecią uczestniczką była Zosia Białachowska z Kamionnej, która powiedziała wiersz pt.: "Dzielenie się święconym jajkiem". Na końcu wystąpiła Julia Długosz z wierszem "Kolorowe bazie".
     Recytacja wszystkich dzieci była na wysokim poziomie, a to zasługa nauczycieli, dlatego jury przyznało dwa wyróżnienia. Otrzymała je Zofia Białachowska z Kamionnej i Gabriela Pietras z Leszczyny.
    Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Po zakończeniu konkursu dzieci bawiły się wesoło w kącikach zainteresowań. Największym zainteresowaniem cieszył się stragan warzywny, kuchnia do zabawy i jedyny okaz zwierzą t - chomik.

Gminny Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji" Gminny Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji"
Gminny Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji" Gminny Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji"
Gminny Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji" Gminny Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji"
Gminny Konkurs Recytatorski "Wielkanoc w poezji" - Łąkta Dolna - 14.04.2011.

Materiał nadesłany: Lucyna Wojcieszczak - Sajak

[wstecz]