Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami.
VI. GMINNY KONKURS JĘZYKOWO - ORTOGRAFICZNY "Z POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ" - 17.11.2011

    17 listopada 2011 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Łąkcie Dolnej odbył się finał VI. Gminnego Konkursu Językowo - Ortograficznego pod hasłem "Z polszczyzną na co dzień". W konkursie wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół z gminy Trzciana (Kamionna, Kierlikówka, Leszczyna, Łąkta Dolna, Trzciana). Celem konkursu było między innymi promowanie piękna i wartości języka ojczystego, propagowanie dobrej polszczyzny i kultury języka, kształcenie umiejętności w zakresie poprawności języka oraz bogactwa wyrazu mowy ojczystej, wzbudzanie i poszerzanie wiedzy i zainteresowań dzieci językiem polskim. Organizacją zajęły się panie: mgr Zofia Król i mgr Katarzyna Śliwa.
     Konkurs miał charakter dwustopniowy: eliminacje w szkołach przeprowadziły szkolne komisje konkursowe, wyłaniając po trzech kandydatów z klas IV - VI. W finale uczniowie musieli się zmierzyć z testem liczącym dwadzieścia zadań pełnych językowych i ortograficznych zawiłości. W tej trudnej rywalizacji zwyciężyli ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad ortografii oraz umiejętnością stosowania ich w piśmie, formułowania poprawnych wypowiedzi oraz poprawnych form wyrazowych i związków frazeologicznych. Zdrowa rywalizacja budziła wiele emocji i mobilizowała uczniów do zwiększonej uwagi nad poprawnym używaniem języka polskiego.
     Godzinny test wyłonił trzech zwycięzców: miejsce I zajęła Sylwia Tracz z PSP w Leszczynie, miejsce II - Patrycja Paciorek również z PSP w Leszczynie, miejsce III - Karolina Szczur z ZPO w Trzcianie. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy, a zwycięska trójka otrzymała również nagrody książkowe ufundowane przez gospodarzy.

VI. Gminny Konkurs Językowo - Ortograficzny 2011.

VI. Gminny Konkurs Językowo - Ortograficzny 2011.

VI. Gminny Konkurs Językowo - Ortograficzny 2011. VI. Gminny Konkurs Językowo - Ortograficzny 2011.

VI. Gminny Konkurs Językowo - Ortograficzny 2011. VI. Gminny Konkurs Językowo - Ortograficzny 2011.

VI. Gminny Konkurs Językowo - Ortograficzny - PSP w Łąkcie Dolnej - 17.11.2011 r.

wstecz