KIERLIKÓWKA - SOŁTYS KAZIMIERZ WOŁOWIEC

 Kazimierz Wołowiec.
Kazimierz Wołowiec - sołtys Kierlikówki.

   Kazimierz Wołowiec urodził się 26 marca 1968 roku  w Bochni. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Kierlikówce, kontynuował naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Łapanowie. Po jej zakończeniu rozpoczął pracę zawodową w wyuczonym zawodzie tokarza, zatrudniając się w Nowohuckim Przedsiębiorstwie Inwestycji Przemysłowych ("Montin"). W 1986 roku został powołany do służby wojskowej, którą odbył w MSW Kraków. Po powrocie z wojska zmienił pracę i charakter wykonywanego zawodu. Został telemonterem, najpierw (do 2003 r.) w Telekomunikacji Polskiej S.A., później TOR (Techniczna Obsługa Rolnictwa), a obecnie "Łączpol" Gdańsk - Tarnów. Jest równocześnie rolnikiem i z żoną Elżbietą gospodarują na 2,45 ha gospodarstwie ogólnotowarowym. Jest ojcem dwójki dzieci: syna Krzysztofa - ucznia klasy czwartej PSP w Kierlikówce i córki Małgorzaty  - uczennicy klasy trzeciej tejże szkoły podstawowej.

     4 lutego 2007 roku dosyć licznie przybyli na zebranie w Wiejskim Domu Ludowym w Kierlikówce mieszkańcy wioski, spośród dwóch kandydatów, wybrali na sołtysa właśnie Kazimierza Wołowca, który uzyskał 25, na 40 ważnie oddanych głosów.
    - Zdecydowałem się kandydować, bo pragnę spróbować sił w nowej roli i lubię nowe wyzwania - tak Kazimierz Wołowiec tłumaczył swoją decyzje o kandydowaniu. Nowy sołtys dostrzega konieczność pewnych zmian i pilnych działań. - Chcę, aby dzieci miały zapewnione większe bezpieczeństwo i dlatego będę zabiegał o wybudowanie przy szkole zatoki. Kanalizacja i wodociagowanie wsi - to także pilne i ważne sprawy, które trzeba załatwić. Jest także konieczność dokończenia remontu dróg na terenie sołectwa - informuje nowy sołtys, który zastąpił na tym stanowisku swojego poprzednika - Marcina Janiczka.
     Na domu, w którym mieszka nowy sołtys, zawisła nowiutka tabliczka informująca, że właśnie tutaj mieszka sołtys Kierlikówki. Ma on także do dyspozycji pokoik w Wiejskim Domu Ludowym, gdzie już niebawem będzie przyjmował od mieszkańców podatki. Już wcześniej roznosił po wsi nakazy płatnicze. Ludzie witali go mile. Z pewnością czekają teraz na skuteczne działania sołtysa, bo problemów do rozwiązania w Kierlikówce wciąż jest sporo. Nowy sołtys nie będzie osamotniony w działaniach, bo ma do pomocy nową radę sołecką, w składzie której pracują: Bożena Grabowska, Tadeusz Dębosz, Krystyna Dudek, Jerzy Stadnik, Marian Anielski, Jan Strąk, Bronisław Dziedzic.

Wśród strażaków OSP Kierlikówka. Podczas sesji Rady Gminy w Trzcianie.
Wśród strażaków OSP Kierlikówka. Podczas sesji Rady Gminy w Trzcianie.

     - Bardzo dziękuję mieszkańcom Kierlikówki za wybranie mnie na sołtysa. Postaram się nie zawieść. Z racji swojej pracy w telekomunikacji jestem osobą znaną we wsi i ja również znam mieszkańców, więc nie powinno być źle z wzajemną współpracą i zrozumieniem - mówi nowy sołtys Kierlikówki.

03.2007

wstecz