III Święto Powiatu Bocheńskiego.

TRZCIANA

NA III ŚWIĘCIE POWIATU BOCHEŃSKIEGO

Rzezawa 15.09.2002

    Opady deszczu, czasem intensywne oraz przejmujący chłód przeszkodziły organizatorom w sprawnym przeprowadzeniu III Święta Powiatu Bocheńskiego. Nie udało się odbyć II Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP, które miały być rozegranena stadionie w Borku. Reprezentanci gminy: drużyny młodzieżowe OSP Trzciana (dziewczęta i chłopcy) oraz seniorzy z OSP Kamionna wyjechali autobusem wcześnie rano na zawody, ale te zostały - niestety - odwołane. Odbyła się jedynie zbiórka drużyn, podczas której sędzia główny zawodów mł. kpt. Jacek Ryncarz z PSP w Brzesku odczytał komunikat, w którym stwierdzono, że ze względu na złe warunki atmosferyczne i niemozliwość zapewnienia bezpieczeństwa zawodnikom, zawody zostaja przełożone na rok następny. Po zjedzeniu posiłku trzciańscy strażacy powrócili do domów.

    Odbyły się natomiast imprezy zaplanowane do odbycia na stadionie "Rzezawianki" w Rzezawie. Publiczności, ze względu na złą pogodę było mało. Poszczególne gminy prezentowały swój dorobek na estradzie i w namiotach. Na stoisku gminy Trzciana pokazano m. in. rzeźby Pawła Sroki z Kierlikówki, obrazy Marii Bienias z Trzciany, hafty Felicji Bednarz z Kamionnej , zabawki ekologiczne wykonane w firmie "Bajo" z Kamionnej, a gości częstowano dorodnymi śliwkami i jabłkami z sadów Józefa Chojeckiego z Leszczyny i Stanisława Bujaka z Trzciany. Podczas półgodzinnej prezentacji na estradzie, rzezawskiej publiczności bardzo udanie zaprezentowali się młodzi laureaci III Gminnego Festiwalu Piosenki "Ja po prostu mam talent": Joasia Piszczek, Żaneta Kłósek, Klaudia Pietras, Gabrysia Pawlińska z przedszkoli i szkół podstawowych oraz Judyta Legień i Iwona Hojda z trzciańskiego gimnazjum.

TRZCIANA NA III ŚWIĘCIE POWIATU - FOTOREPORTAŻ

III Święto Powiatu Bocheńskiego. III Święto Powiatu Bocheńskiego. III Święto Powiatu Bocheńskiego.
Drużyna OSP w Kamionnej na zbiórce w Borku. Dziewczęta z MDP OSP w Trzcianie
wraz z opiekunem Stanisławem Gutowskim.
Stoisko gminy Trzciana cieszyło sie
sporym zainteresowaniem.
III Święto Powiatu Bocheńskiego. III Święto Powiatu Bocheńskiego. III Święto Powiatu Bocheńskiego.
Joasia Piszczek rozpoczęła artystyczną
prezentację gminy Trzciana.
Występy młodych piosenkarek z gminy Trzciana oglądali tylko nieliczni, zmarznięci widzowie. Byli wśród nich m. in. rodzice i opiekunowie uczniów.
Wstecz