PROMOCJA   PRZEZ  ZABAWĘ

Zabawa karnawałowa w Zespole Szkół w Leszczynie.

         Na ciekawy sposób promowania swojej nowej szkoły wpadli rodzice, nauczyciele i uczniowie działającego od września 2002 roku Zespołu Szkół w Leszczynie. Postanowili zaprosić do swojej szkoły wszystkich gimnazjalistów z klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Trzcianie na ... zabawę karnawałową. 

    Przygotowaniem imprezy, w której wzięło udział ponad 170 uczniów, kilku rodziców i nauczycieli zajęła się głównie bardzo aktywna w tej szkole Rada Rodziców, której szefuje pani Iwona Tworzydło. Rodzicom, podobnie jak dyrekcji szkoły i samorządowym władzom gminy bardzo zależy na tym, by ta jedyna w gminie szkoła średnia mogła się utrzymać i udanie przeprowadzić drugi w historii szkoły nabór do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego. - Robimy wszystko, aby zaproponować uczniom bardzo dobre warunki nauki i wysoki jej poziom. Organizujemy dni otwarte szkoły, wspólnie z Radą Rodziców postanowiliśmy urządzić w tej pięknej sali gimnastycznej bal karnawałowy dla potencjalnych kandydatów do naszej szkoły - powiedział Dyrektor Zespołu Szkół w Leszczynie mgr Zbigniew Solak.

    O tym, że jest to dobra szkoła, przekonują uczniowie, którzy się w niej uczą. - Podstawowymi walorami naszej szkoły są: dobre jej położenie, mili i dobrzy nauczyciele, serdeczna atmosfera i fajni koledzy. Szkoła jest dobrze wyposażona, a jej dużym atutem jest nowa sala gimnastyczna - przekonuje uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego Aneta Stochel. Jej kolega z klasy Grzegorz Chojecki dodaje: - Mamy w szkole dobrze wyposażoną pracownię komputerową. Są zorganizowane kółka zainteresowań; m. in. dziennikarskie, historyczne i informatycznie. Założyliśmy także Uczniowski Klub Sportowy. U nas nie można się nudzić.

     Nie wiadomo jeszcze, jakie skutki przyniesie ta oryginalna forma promocji Zespołu Szkół w Leszczynie. Uczniowie klas trzecich gimnazjów nie mają już zbyt wiele czasu na zastanawianie się nad wyborem szkoły. Jedyna placówka oświatowa gminy Trzciana oferująca naukę w dobrze wyposażonym, posiadającym  fachową kadrę pedagogiczną liceum ogólnokształcącym z pewnością jest interesującą propozycją.

 

Zabawa karnawałowa w Zespole Szkół w Leszczynie. Zabawa karnawałowa w Zespole Szkół w Leszczynie.

Zaproszonych gimnazjalistów powitał samorząd szkolny oraz dyrektor placówki mgr Zbigniew Solak.

   Panie z Rady Rodziców zadbały o posiłki dla uczestników zabawy.

Zabawa karnawałowa w Zespole Szkół w Leszczynie. Zabawa karnawałowa w Zespole Szkół w Leszczynie.

  Zabawa karnawałowa rozpoczęła się kilka minut po godzinie 18.

   Uczniowie Zespołu Szkół i trzciańscy gimnazjaliści wspólnie bawili się do godziny 21.30.

wstecz