GMINNY OŚRODEK INFORMACJI EUROPEJSKIEJ

    Z początkiem marca 2003 roku zaczął funkcjonować w Trzcianie Gminny Ośrodek Informacji Europejskiej. Wiadomościami na temat Unii Europejskiej służy mieszkańcom gminy dwójka tegorocznych absolwentów szkół wyższych - mgr Bożena Tymura, która ukończyła prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i nadal się uczy (studia podyplomowe - AgroUnia - na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim) oraz mgr inż. Wojciech Kurczak, który ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie - kierunek inżynieria środowiska. Do odbycia czteromiesięcznego stażu w Urzędzie Gminy w Trzcianie skierował ich Powiatowy Urząd Pracy w Bochni.

      24 lutego 2003 r. obie osoby wraz z innymi pracownikami Urzędu Gminy w Trzcianie były na specjalnym szkoleniu związanym z akcesją Polski do Unii Europejskiej. - O kompetencje i fachowość naszego Ośrodka Informacji jestem spokojny - mówi wójt Trzciany, Józef Nowak. Mogą się o tym przekonać osoby, które zechcą przyjść do pokoju nr 15 w Urzędzie Gminy w Trzcianie. Właśnie tam znajduje się stanowisko ich pracy, które jest czynne w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

       - Naszym zadaniem jest udzielenie fachowej informacji wszystkim osobom, które chcą się dowiedzieć czegoś na temat Unii Europejskiej. Jeśli czegoś nie będziemy wiedzieli, to wskażemy, gdzie taką informację można uzyskać. Rozwiesiliśmy już na tablicach ogłoszeń informacje o naszym Ośrodku, poinformowaliśmy także sołtysów wszystkich wsi, ale na razie nie ma zainteresowania naszą ofertą informacyjną. Szkoda, bo wiedza na temat Unii Europejskiej jest zbyt ogólna, choć dużo się o tym mówi - twierdzi pani Bożena Tymura. - Ciągle gromadzimy informacje dotyczące integracji europejskiej. Nadal musimy się bardzo dużo uczyć, bo nie wiemy, o co będą nas pytać mieszkańcy gminy. Bardzo pomocny jest internet, w którym można znaleźć dużo aktualnych wiadomości. Czytamy też otrzymaną literaturę i wciąż czekamy na obiecane materiały propagandowe - dodaje jej kolega.

      Na najbliższą sobotę, 15 marca br. zaplanowano w Trzcianie spotkanie mieszkańców gminy z przedstawicielami administracji rządowej, pracownikami ODR i ekspertami w zakresie problematyki unijnej. Odbędzie się ono w trzciańskim Domu Strażaka, a początek zaplanowano na godzinę 10.00.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE   >>>

wstecz.jpg (706 bytes)