PROJEKT "CZTERY PORY ROKU - WIOSNA"

Projekt "Cztery pory roku".

     W Zespole Publicznej Szkole Podstawowej i Przedszkola w Trzcianie nauczyciele od początku roku szkolnego realizują projekt wychowawczo-dydaktyczny pt. "Cztery pory roku". 29 kwietnia 2003 r. po raz kolejny uczniowie zaprosili gości, aby pokazać im efekty swojej pracy w ostatnim okresie. W Świetlicy Gminnej w Trzcianie uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali wiosenne dekoracje i na tym tle recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Tematem przewodnim wszystkich prezentacji była wiosna.

    Uczniowskie popisy oglądali zaproszeni goście: wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Bogdan Szwajcer, Sekretarz Gminy w Trzcianie Danuta Michniak-Dutkiewicz, Dyrektorka Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Trzcianie Anna Bielak , nauczyciele oraz rodzice i koledzy klasowi uczniów. Zwracając się do wszystkich zebranych po zakończeniu prezentacji Dyrektorka Szkoły Anna Bielak powiedziała: Dziękuję pięknie za przygotowanie sali i tego programu, szczególnie dzieciom, bo jestem zachwycona poziomem prezentacji tych różnych form: wierszy i piosenek i bardzo się cieszę, że mamy taką młodzież, która w naszej szkole czuje się dobrze i znajduje mozliwość rozwijania swoich talentów.

    Dorośli obecni na sali z pewnością zdali sobie sprawę z tego, jak ogromną pracę wykonali uczniowie i nauczyciele. Zwrócił na to uwagę wizytator Bogdan Szwajcer, który powiedział m. in: "Proszę zauważyć, co się dzieje, gdy ktos ma na coś pomysł. Ten pomysł był dosyć prosty. Znany z literatury, kompozycji muzycznych motyw czterech pór roku. A co te cztery pory roku spowodowały w szkole w Trzcianie ? Spowodowały nieodwracalne skutki. I nie wiem, czy czasami nie jest ważniejsze, że dziecko pokona tremę, nauczy się czegoś, wystąpi odważnie na scenie, od nauczenia się dwóch, czy trzech regułek - bo to się w życiu później dużo bardzie może przydać, niż coś innego. Proszę zwrócić uwagę, co jeszcze ?! Żeby przygotować takie przedstawienie, to trzeba mieć pomysł, jak to zrobić; trzeba wyszukać wiersze, trzeba znaleźć piosenki, trzeba się tego nauczyć, trzeba zbudować scenografię. To, co zaskakuje, to bardzo wysoki poziom prezentacji. To nie są już te pierwsze występy. Panie profesorki, pani dyrektor ! Chcę wam tego serdecznie pogratulować. To jest fantastyczne. Widzieliśmy, bo byłem na pierwszych występach, jak to się rodziło z bólem. Ja apeluję tu do pani sekretarz, żeby przekazała panu wójtowi, żeby na zakończenie roku, spróbował otworzyć kasę gminną na nagrody dla pani dyrektor, pań nauczycielek, za to wszystko, co potrafiły tutaj zrobić. Serdecznie Wam tego gratuluję !".

     Zachwycona występami była także pani sekretarz - Danuta Michniak-Dutkiewicz, która pogratulowała uczniom pieknego popisu. Wykonawcy, czyli uczniowie i ich nauczyciele, mogli poczuć tego dnia radość i satysfakcję, bo ich praca została doceniona. Całościa projektu kieruje pani Bronisława Mikołajek, a jego realizacją zajmują sie także wychowawcy oddziałów: Lidia Zdebska, Stanisława Dudziak, Maria Stawarz, Stanisława Opioła, Jolanta Bębenek, Aleksandra Przybyłko.   W czerwcu uczniowie zaprezentują ostatnią z tego cyklu część projektu i będzie to oczywiście "Lato".

FOTOREPORTAŻ
Projekt "Cztery pory roku" - "Wiosna". Projekt "Cztery pory roku" - "Wiosna".
Inscenizacja "Pierwszy dzień wiosny". Zaproszeni goście.
Projekt "Cztery pory roku" - "Wiosna". Projekt "Cztery pory roku" - "Wiosna".
Występy uczniów.
Projekt "Cztery pory roku" - "Wiosna". Projekt "Cztery pory roku" - "Wiosna".

wstecz.jpg (706 bytes)