WARSZAWIACY W KAMIONNEJ

Warszawska wycieczka w Szkole Podstawowej w Kamionnej.

    W dniach 27-30 kwietnia przebywała w Kamionnej 41-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkoł nr 3 na Bielanach, w Warszawie.  Młodzieży towarzyszyło czterech opiekunów, a kierownikiem wycieczki była pani Marta Zagubień. - Kilkakrotnie gościliśmy w naszej szkole uczniów z Kamionnej. Ponieważ pani Dyrektor Anna Kępa oddała do użytku nową szkołę, przybyliśmy z rewizytą. Nasz pobyt, to wyłącznie rekreacja - powiedziała kierowniczka wycieczki z Warszawy, na kilka minut przed wyjazdem z Kamionnej.

      Warszawiacy byli wyraźnie zadowoleni z pobytu w Małopolsce. Gospodarze, czyli dyrekcja i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionnej, przygotowała dla gości ze stolicy atrakcyjny program, na który złożyły się: wycieczka w Pieniny, zwiedzenie Krakowa, pobyt w Kopalni Soli w Bochni, piesza wycieczka wspólnie z kolegami z Kamionnej przez górę Kamionną do Pasierbca oraz wspólne ognisko. Ewelina Złotkowska - uczennica klasy VI D, jest Kamionną zauroczona. - Tu jest fajnie, są wspaniałe widoki. Bardzo mili są ludzie. Nasze wycieczki były jednak dość ciężkie, zwłaszcza wyjście na górę Kamionną. - Było bardzo fajnie. Przede wszystkim odpoczęliśmy od wawszawskiego hałasu. Są tu ładne widoki i lepiej się oddycha - dodaje jej kolega Wojciech Perz. - Na pewno tu jeszczę wrócę, bo są tu wspaniałe widoki, a ludzie są otwarci dodaje ktoś inny. Uśmiechnięty Grześ wyznaje: - Tu jest lepiej niż w Warszawie. Jest piękna szkoła, ludzie są fajni.  Kamila Piątek uzupełnia kolegę: - Zgłosiłam się na wycieczkę, bo chciałam poznać góry. Zaskoczyła mnie natomist piękna szkoła. Nasza jest dużo mniejsza. Wprawdzie bolą mnie nogi, ale jestem bardzo zadowolona. Jeszcze tu przyjedziemy.

    Zanim to jednak nastąpi uczniowie z Kamionnej i Leszczyny pojadą z rewizytą do kolegów z Warszawy. W planie trzydniowej wycieczki, która odbędzie się w dniach 10-12 maja br. jest m. in. zwiedzanie Zelazowej Woli, Wilanowa, Zamku Królewskiego.

Koleżeńskie pożegnanie.

Do zobaczenia w Warszawie !

wstecz