WYSTAWA W ŚWIETLICY GMINNEJ

Wystawa w Świetlicy Gminnej.

     Lista wystawionych eksponatów obejmuje 41 pozycje. Gobeliny, kilimy, wazony ceramiczne, rzeźba szamotowa, odlewy, tondo, ozdobne ramy, wyroby pozłotnicze i obrazy - to wszystko można podziwiać w Świetlicy Gminnej w Trzcianie, gdzie w niewielkim saloniku wystawienniczym urządzono prezentację prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Liceum Plastycznego z Nowego Wiśnicza. Przygotowali ją nauczyciele z tej szkoły: mgr Wojciech Hyży - z pracowni ceramiki artystycznej i Henryk Wnęk.

     17 października 2003 r. odbył się wernisaż tej wystawy. Wzięli w nim udział uczniowie i profesorowie wiśnickiego plastyka, a także szkolna młodzież z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie. Uczniowie z Trzciany mogli przy okazji dowiedzieć się o ofercie wisnickiej szkoły oraz otrzymać folder informujący o szkole.  To z niego można się dowiedzieć, że Pańśtwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu jest szkoła plastyczną o 55-letniej tradycji. Od 2002 roku tradycję tę kontynuuje Liceum Plastyczne. To czteroletnia szkoła dająca wykształcenie plastuyczne umożliwiająca zdobycie tytułu plastyka danej specjalizacji. Liceum prowadzi specjalizacje: tkanina artystyczna, ceramika, renowacja elementów architektury. Najbardziej wartościowe prace uczniów trafiają do szkolnego archiwum i są wystawiane na takiej,  jak ta w Trzcianie, wystawach.

      Wernisaż uswietnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego z PG w Trzcianie.

Tomasz Dawiec - Rama Anna Manijak - Tondo Monika Piotrowska - Waza Wojciech Latocha - Anioł
wys4m.jpg (8702 bytes)
Gabriela Gomółka - Martwa natura Arleta Pajor - Pejzaż Marcin Siwy - Martwa natura Jaromin - Gobelin

Wystawa była czynna w dniach 17-31.X.2003 - codziennie, w godzinach: poniedziałek-piątek 8-16, sobota 16-20. Gorąco polecamy !!

wstecz