I TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
O PUCHAR KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W BOCHNI

LESZCZYNA 29.01.2004

I TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W BOCHNI

        Rojno i gwarno było w czwartkowe przedpołudnie w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Leszczynie. 29 stycznia 2004 r. rozegrano tu I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Zawody te to jeden z elementów policyjnej akcji "Bezpieczne Ferie 2004".

        Z tej aktywnej formy wypoczynku skorzystało 40 uczniów z czterech gmin: Łapanów, Bochnia miasto, Rzezawa, Trzciana. W poszczególnych kategoriach czołowe miejsca zajęli:
      - szkoły podstawowe dziewczęta: 1. Aneta Osika (Leszczyna), 2. Sylwia Kępa (Leszczyna), 3. Aleksandra Lalecka (Leszczyna), 4. Karolina Tracz (Trzciana)
      - szkoły podstawowe chłopcy: 1. Mateusz Kruczek (Tarnawa), 2. Maciej Tabor (Leszczyna), 3. Wojciech Tracz (Trzciana), 4. Mateusz Bienias (Leszczyna)
      - gimnazja dziewczęta: 1. Ewelina Kluba (Łapanów), 2. Edyta Damian (Bochnia - Gimnazjum nr 1), 3. Aleksandra Kmiecik (Dabrówka), 4. Anna Gruszkowska (Dąbrówka).
      - gimnazja chłopcy: 1. Janusz Osika (Leszczyna), 2. Kamil Kruczek (Tarnawa), 3. Karol Rudnik (Dabrówka), 4. Łukasz Satoła (Łapanów).

        Medale i puchary ufundowała Komenda Powiatowa Policji w Bochni, natomiast nagrody rzeczowe Firma Kukla & Kukla z Łąkty Dolnej. Pomysł turnieju zgłosił Zespół d/s Nieletnich i Patologii KP Policji w Bochni, kierowany przez asp. Krzysztofa Klubę. Organizacją zajął się także sierż. szt. Leszek Machaj i kom. Andrzej Świtalski.
       Asp. Kluba - od początku 2003 roku prowadzi w leszczyńskiej szkole szkółkę tenisa stołowego i w każdy czwartek przyjeżdża na zajęcia z młodzieżą. - Chcieliśmy zorganizować ten turniej, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że można w bezpieczny i zdrowy sposób spędzać czas podczas ferii - wyjaśnił cel imprezy asp. Kluba. Zawodom zgodził się patronować mł. insp. Tadeusz Orzechowski - Komendant Powiatowy Policji w Bochni, który osobiście przybył do Leszczyny, aby obserwować ostatnie pojedynki turnieju, a potem wręczyć puchary i medale najlepszym zawodnikom turnieju. Należy dodać, że nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów. Sędzią głównym turnieju był Maciej Urbański z Tymbarku (PZTS), a pomagał mu miejscowy nauczyciel Stanisław Tracz.

       -  Padały tu pytania: kto wygrał? Uważam, że wygraliście wszyscy, bo przez ten czynny wypoczynek pokazaliście, że chcecie i umiecie się bawić. Wykorzystujecie możliwości, które wam stwarza szkoła. Przy okazji moi policjanci pokazali wam, że nie są tylko od ścigania za złe rzeczy, ale także potrafią zorganizować wypoczynek dla was. Obecni tu policjanci są częstymi gośćmi w szkołach i organizują podobne imprezy. Nie udałaby się ta impreza, gdyby nie przychylność pani dyrektor Marii Dyrdał, która udostępniła salę, gdyby nie przychylność Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który pomógł wyposażyć działający w szkole Uczniowski Klub Sportowy w stoły do tenisa stołowego. Gratuluję wam wszystkim i myślę, że to jest początek całego cyklu turniejów, które będziemy tu organizować przynajmniej raz w roku - powiedział na zakończenie turnieju fundator pucharów i medali Tadeusz Orzechowski.

      - Chciałam podziękować wszystkim organizatorom, którzy podjęli się organizacji tej świetnej imprezy. Prowadzimy w tej szkole politykę "otwartych drzwi" i jesteśmy chętni na każdą współpracę, jeśli chodzi o organizowanie różnorodnych imprez sportowych w naszej szkole. Jesteśmy dumni, że w naszej szkole mogą odbywać się takie imprezy - powiedziała dyrektorka placówki mgr Maria Dyrdał, która przyglądała się zawodom wspólnie z Kierownikiem Posterunku Policji w Trzcianie sierż. szt. Jackiem Trzeciakiem. W tym miejscu należy przypomnieć, że sierż. szt. Jacek Trzeciak także włącza się w organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych dla młodzieży, jak to uczynił w minionym roku np. podczas zawodów rowerowych w Żegocinie i Łąkcie Dolnej.

MINI FOTOREPORTAŻ

Turniej rozegrano w sali gimnastycznej PSP w Leszczynie. Zawody obserwowali m. in. dyrektorka szkoły, kierownik posterunku i sam fundator pucharów.
Turniej rozegrano w sali gimnastycznej PSP w Leszczynie. Zawody obserwowali m. in. dyrektorka szkoły, kierownik posterunku i sam fundator pucharów.
W białej koszulce zwycięzczyni w kategorii gimnazjalistek Ewelina Kluba z Łapanowa. Puchar dla zwycięzcy w kategorii chłopców ze szkół podstawowych Mateusza Kruczka.
W białej koszulce zwycięzczyni w kategorii gimnazjalistek Ewelina Kluba z Łapanowa. Puchar dla zwycięzcy w kategorii chłopców ze szkół podstawowych Mateusza Kruczka.
Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, a zwyciezcy w poszczególnych kategoriach także puchary.
Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, a zwyciezcy w poszczególnych kategoriach także puchary.

wstecz