"EXODUS" i "GALLOD" NOMINOWANI !!

Nominację odebrał m. in. Kazimierz Sowiński z trzciańskiego "Exodusu".

       Ogólnopolski Konkurs Promocyjny "AGRO POLSKA" - "AGRO POLAND - EURO QUALITY" jest największym w Polsce i najbardziej prestiżowym konkursem w branży rolno-spożywczej. Celem Konkursu jest promocja polskich firm i ich produktów dla umocnienia ich pozycji i marki na rynku polskim. Zadaniem Konkursu jest pobudzanie patriotyzmu lokalnego w stosunku do sumiennych i starannych producentów lokalnych, utrwalenie lojalności konsumentów wobec najlepszych produktów i producentów polskich w bardzo ważnym okresie wchodzenia Polski do Unii Europejskiej i ostrej konkurencji europejskiej. Silni na rynku polskim łatwiej osiągniemy bowiem rynek europejski.

     Wśród stu firm, które zgłosiły się do jubileuszowego X Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego "Agro Polska 2004", były także dwie z terenu gminy Trzciana. Obie odniosły sukces i uzyskały Nominację Marszałka Województwa Małopolskiego, dającą firmie uprawnienie do udziału w finałowym, ogólnopolskim Konkursie.

     9 marca 2004 r. przedstawiciele Zakładu Uboju i Przetwórstwa Drobiu "Exodus" Sp. z o.o. z Trzciany oraz Firmy Handlowo - Usługowej "Gallod" z Leszczyny odebrali w Pałacu na Mirowie koło Miechowa z rąk wicemarszałka województwa Wiesława Zimowskiego akty nominacji. Dokumenty  te uprawniają je i 47 innych małopolskich firm do przedstawienia swoich wyrobów Komisji Ekspertów, której ocena zadecyduje o przyznaniu markowych znaków - Godła Promocyjnego "Agro Polska" oraz "Agro Poland - Euro Quality", które mogą być używane w promocyjnych kampaniach własnych wyrobów. Uroczysta Gala Wręczenia Nagród odbędzie się 12 maja 2004 roku w Warszawie.

     Pozostałe firmy powiatu bocheńskiego, które uzyskały Nominację to: Firma Produkcyjno - Handlowo - Usługowa Mleczarnia "Ekomilk" S.J. z Kobylca, "Appol" Sp. z o.o. z Łąkty Górnej, Pasieka Pszczela Stanisława Maurera z Żegociny, Pasieka Pszczela Stanisława Gołębia z Żegociny i Zakład Produkcyjno - Handlowy "Terapis" z Nieszkowic Małych.

wstecz