KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

I Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej.

     24 kwietnia 2004 roku odbył się w Świetlicy Gminnej pierwszy w historii gminy Trzciana Konkurs Poezji Śpiewanej. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był Kierownik Gminnej Świetlicy Paweł Sroka. Do udziału w konkursie zgłosiło się 4 solistów oraz jeden zespół wokalny. Trzyosobowe jury, w którym pracowali: Danuta Michaniak-Dutkiewicz, Marta Błasińska i Andrzej Kącki, zdecydowało nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Powodem takiej właśnie decyzji był wyrównany poziom prezentowany przez młodych wykonawców oraz trudność w porównaniu poszczególnych, bardzo zróżnicowanych prezentacji. Może o tym świadczyć zaprezentowany repertuar. Wśród wykonanych utworów znalazły się bowiem piosenki ze słowami Wisławy Szymborskiej, Jamesa Hetfielda czy  Edwarda Stachury.  

      W nastrojowej atmosferze, przy świecach i cichym akompaniamencie gitar zaprezentowali się publiczności: Mirek Rybka (śpiewał "Wigilię oszustów"), Sławomir Dudzic (wykonał znane liryczne utwory: "Banita" - "Starego Dobrego Małżeństwa", "Jeden Cień w Dolinie Mgieł" - "Wilków i "Samba Mamba" - Pudelsów), Ola Pawłowska ("Monolog dla Kasandry" z muzyką Andrzeja Rybki), Agnieszka Grabowska ("Nienawiść" - słowa W. Szymborska - muz. A. Rybka). Na zakończenie z  trzema piosenkami (m. in. "Starego Dobrego Małżeństwa") wystąpił Zespół "Śpiewające Gitary" z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie.

     W I Gminnym Konkursie Poezji Śpiewanej nie wyłoniono zwycięzcy, a nagrodzono wszystkich uczestników przeglądu. Otrzymali oni nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy w Trzcianie. Była to udana impreza, choć zainteresowanie śpiewaniem i słuchaniem poezji w tym przypadku było zbyt małe. Ale z pewnością warto tą ciekawą imprezę kontynuować.

Ola Pawłowska. Agnieszka Grabowska i Sławomir Dudziak.
Mirosław Rybka - autor muzyki do kilku prezentowanych utworów. Nagrodę Sławomirowi Dudziakowi wręcza Paweł Sroka.

wstecz