MAGDA I KLAUDIA TRENUJĄ

Treningi młodych biegaczy UKS "Fajfer" odbywają się w pięknej scenerii Zalewu w Łapanowie.

Treningi młodych biegaczy UKS "Fajfer" odbywają się w pięknej scenerii Zalewu w Łapanowie.

   W pięknej scenerii Zalewu w Łapanowie odbywają się w każdym tygodniu treningi młodych biegaczy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Fajfer" założonego w 2001 roku przy Publicznym Gimnazjum w Łapanowie. Wśród trenujących są dwie dziewczyny z gminy Trzciana: Klaudia Matras z Łakty Dolnej i Magdalena Mrugacz z Kierlikówki - obie są uczennicami Publicznego Gimnazjum w Trzcianie.

    Bardzo sobie chwali współpracę z gminą Trzciana instruktor sekcji lekkiej atletyki i jednocześnie trener Stanisław Karaś. - My zapewniamy zawodniczkom z gminy Trzciana opiekę medyczną, fachowość treningów, pokrywamy koszty udziału w zawodach, a finansową pomoc w szkoleniu świadczy Samorząd Gminy Trzciana, który dofinansował np. pobyt na obozie sportowym Magdzie Mrugacz, która  w styczniu była w Rytrze. Jest to jeden z przykładów współpracy gmin Trzciana i Łapanów. Drugim jest współpraca przy organizacji Rejonowych Biegów Sztafetowych - "Szlakiem walk Batalionów Chłopskich", które w tym roku odbędą się 31 maja.

    Magda Mrugacz - uczennica klasy I Gimnazjum w Trzcianie - to niewątpliwy talent. Jest zawodniczką UKS "Fajfer" od listopada 2003 roku. Została zauważona przez Stanisława Karasia na powiatowych zawodach w biegach przełajowych, rozgrywanych w ramach  "Gimnazjady". - Z propozycją rozpoczęcia pracy treningowej zapoznałem rodziców. Wyrazili na to zgodę. Razem z Magdą trafił do klubu jej młodszy brat Dominik - uczeń Szkoły Podstawej w Kierlikówce, który wywalczył ostatnio w swojej kategorii wiekowej tytuł Mistrza Polski Południowej.   Do tej pory największym sukcesami Magdy jest zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej w Bocheńskim Półmaratonie w listopadzie2003, drugie miejsce w Memoriałowym Biegu im. Bogusława Włosika w Krakowie, zwycięstwo w jednym z biegów przełajowych z cyklu "Grand Prix K-OZLa" oraz kilkukrotne plasowanie się w pierwszej dziesiątce wojewódzkiej i makroregionu.   Zawodniczka jest objęta szkoleniem w kadrze młodzików Małopolski. 

     O utalentowanym rodzeństwie biegaczy z Kierlikówki powinniśmy usłyszeć wiele dobrego jeszcze wielokrotnie. Sukcesy jednak nie przyjdą same. Młodzi zawodnicy na treningu w Łapanowie, odbywanym pod kierunkiem znanego trenera, byłego średniodystansowca, członka kadry olimpijskiej Polski na olimpiadę w Tokio - Jana Puchera, ciężko pracują, pokonując w ciągu dwóch godzin zajęć dystans 7-12 kilometrów. Ale sam trening nie wystarczy, dlatego muszą biegać codziennie. Trenerzy opracowali dla nich specjalne karty treningów, które muszą odbywać sami.

    Utalentowanej sportowo młodzieży na terenie gminy Trzciana nie brakuje. Przypomnijmy, że duże sukcesy sportowe odnoszą również, pochodzący z Leszczyny, bracia Janusz i Sławomir Osikowie, którzy należą do czołówki młodych polskich tenisistów stołowych, a obecnie uczą się i trenują w Krakowie ("Bronowianka") i Drzonkowie (Sławek).

Klaudia Matras, Magdalena Mrugacz i Mariola Galica na treningu w dniu 20 kwietnia 2004 r.

Klaudia Matras, Magdalena Mrugacz i Mariola Galica na treningu w dniu 20 kwietnia 2004 r.

wstecz