IX REJONOWE BIEGI SZTAFETOWE "SZLAKIEM WALK BATALIONÓW CHŁOPSKICH"

TRZCIANA - ŁAPANÓW    31.05.2004

     Już po raz dziewiąty na siedmiokilometrowej trasie z Trzciany do Łapanowa rozegrane zostały Rejonowe Biegi Sztafetowe "Szlakiem walk Batalionów Chłopskich". W imprezie, której organizatorami są Urzędy Gmin w Trzcianie i Łapanowie wystartowało 26 dziesięcioosobowych, mieszanych sztafet z 12 szkół podstawowych (w tym dwie z Łapanowa), 9 gimnazjów (w tym dwie z Łapanowa) i 3 szkół średnich z terenu Małopolski.

Na linii startu w Trzcianie.

Na linii startu w Trzcianie.

     Start nastąpił o godzinie 11 z tzw. rynku w Trzcianie. Rozpoczęły dziewczęta, które po przebiegnięciu około 700 metrów przekazywały pałeczkę sztafetową chłopcom, ci z kolei dziewczętom i wreszcie dziesiąty zawodnik w drużynie przebiegał linię mety, znajdującą się przed budynkiem Urzędu Gminy w łapanowskim rynku. Już na pierwszej zmianie zaznaczyła się przewaga późniejszych zwycięzców, biegaczy ze szkół łapanowskich.

Od początku uwidowczniła się przewaga biegaczy z Łapanowa.
Od początku uwidowczniła się przewaga biegaczy z Łapanowa.

    Dzielnie walczyli biegacze z Gdowa, a w grupie szkół podstawowych także z Kamionnej i Rajbrotu. Po około 20 minutach na rynku w Łapanowie pojawili się pierwsi zawodnicy. Kolejni przebiegali linię mety w kilkumetrowych odstępach.

Artur Burkowicz z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie na mecie w Łapanowie.
Artur Burkowicz z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie na mecie w Łapanowie.

     W ubiegłym roku najlepsze były: wśród szkół podstawowych sztafeta z Gdowa, wśród gimnazjów i szkół średnich reprezentacje szkół z Łapanowa. W tym roku poza konkurencją były reprezentacje szkół łapanowskich, które wygrały wszystkie klasyfikacje. Sztafeta PSP w Łapanowie, biegnąca w składzie: Mariola Galica, Mateusz Woźniak, Beata Banaś, Marcin Wawszczyk, Aneta Świetlak, Rafał Kapustka, Mirela Babral, Mateusz Młyński, Anna Zdebska, Krzysztof Knapik, wyprzedziła reprezentację PSP w Kamionnej i drugą reprezentację PSP w Łapanowie. Kolejne miejsca zajęły sztafety szkół podstawowych z: Rajbrotu, Raciechowic, Jodłownika, Tarnawy, Kierlikówki, Łąkty Dolnej, Zbydniowa, Sobolowa, Cichawki i Trzciany. Trenerami zwycięskiego zespołu są: Aurelia Cichoń i Leopold Malik. W grupie gimnazjalnej wystartowało dziesięć zespołów, w tym dwa z Łapanowa. Wygrał pierwszy zespół gospodarzy (trenowany przez duet: Aleksandra Kącka-Polek i Stanisław Karaś), biegnący w składzie: Ewelina Paszkot, Łukasz Nędza, Renata Dziedzic, Tomasz Dyrdał, Iwona Nowak, Krzysztof Wojtasiak, Małgorzata Kaleta, Wojciech Kubicz, Monika Kuras, Jarosław Galica. Miejsce drugie zajęła sztafeta Publicznego Gimnazjum w Gdowie, a trzecie Publicznego Gimnazjum w Rajbrocie. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano sztafety gimnazjalne z: Łapanowa (II zespół), Raciechowic, Tarnawy, Sobolowa, Trzciany, Jodłownika i Leszczyny. Najmniejszą liczbę sztafet wystawiły szkoły średnie. Wygrała ekipa Zespołu Szkół w Łapanowie, wyprzedzając Liceum Ogólnokształcące z Gdowa i Zespół Szkół z Dabrowicy.

Danuta Michniak-Dutkiewicz wręczyła puchar kapitanowi sztafety PSP w Kamionnej.
Pani Danuta Michniak-Dutkiewicz wręczyła puchar Karolowi Pastuszakowi - kapitanowi sztafety PSP w Kamionnej.

     W tym roku po raz pierwszy przyznano puchary dla najlepszych reprezentacji szkół z gmin współpracujących ze sobą w organizowaniu tego biegu. Piękne, niebieskie puchary ufundowane przez Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie, otrzymały sztafety PSP z Kamionnej (gmina Trzciana) i   PSP w Łapanowie. Puchary otrzymały także po trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii, a wszystkie dyplomy. Na niewielkim podium w łapanowskim rynku wręczali je: Sekretarz Urzędu Gminy w Trzcianie - Pani Danuta Michniak-Dutkiewicz, Sekretarz Urzędu Gminy w Łapanowie Pani Anna Piasecka i Pan Jerzy Bąk - Wiceprezes Małopolskiego Zrzeszenia LZS. Po ceremonii wręczenia nagród uczniowie i ich nauczyciele zostali zaproszeni na posiłek.

Bardzo dobrze spisała się sztafeta PSP w Kamionnej trenowana przez Panią Marzenę Kawiorską.
Bardzo dobrze spisała się sztafeta PSP w Kamionnej trenowana przez Panią Marzenę Kawiorską.

     Udany i niezwykle sprawny przebieg imprezy, która trwała nieco ponad godzinę, to zasługa głównego organizatora zawodów - Pana Tadeusza Mazura z Urzędu Gminy w Łapanowie, któremu pomagali m. in. łapanowska policja, ośrodek zdrowia oraz załoga karetki OSP Tarnawa. Za rok - jubileuszowe bieganie !

wstecz