ROCZNICOWA MAJÓWKA W KAMIONNEJ

Rocznicowa majówka w Kamionnej.

        Dnia 30 maja 2004 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamiennej odbyło się spotkanie z mieszkańcami wsi z okazji 110 rocznicy założenia szkoły, pierwszej rocznicy poświęcenia budynku nowego budynku szkolnego oraz Dnia Matki i Ojca.

Nabożęństwo majowe poprowadził ks. proboszcz Adam Bajorek.

       Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem majowym przed kapliczką, która została przeniesiona ze starej szkoły i zawieszona na nowym budynku szkolnym. Nabożeństwo celebrował ks. proboszcz Adam Bajorek.
      Zebranych gości przywitała dyrektor szkoły mgr inż. Anna Kępa. Podziękowała Wójtowi Gminy Trzciana Panu mgr inż. Józefowi Nowakowi oraz wszystkim mieszkańcom wsi Kamionna za ogromne zaangażowanie w życie szkoły i bardzo duży wkład finansowy i rzeczowy w jej budowę. Podziękowania skierowała również dla Ks. Infułata Emila Mroczka, który rok temu, poświęcając nową szkołę zainspirował działania zmierzające do wykonania elewacji szkoły i wniósł własny wkład finansowy. Efekt końcowy tych działań można podziwiać dzisiaj.

Przybyłych gości powitała dyrektorka szkoły mgr Anna Kępa.

      Dzieci i młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowały urozmaicony program artystyczny dedykowany rodzicom, z okazji Dnia Matki i Ojca.

Występ młodzieży szkolnej.

      W budynku szkolnym zorganizowano wystawę "Prace naszych Mam", która zdominowana jest przez obrazy haftowane ściegiem gobelinowym i krzyżykowym. Jak się okazuje Mamy w Kamionnej potrafią także pięknie malować igłą. Oprawa większości prac wykonana została przez ojców trudniących się stolarstwem.

Wystawa prac mam uczniów szkoły w Kamionnej.

      Po występach małych artystów rodzice zasiedli za stolikami do ciasta i kawy, Rozpoczął się piknik, który trwał do późnego wieczora.

Goście rocznicowej majówki.

     Szkoła pragnie ten dzień wprowadzić do swojego kalendarza imprez, jako święto integrujące szkołę ze środowiskiem lokalnym i formę wspólnego spędzenia czasu rodziców i dzieci.

wstecz