V GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

JA PO PROSTU MAM TALENT

Łąkta Dolna 20.06.2004 r.

V Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej.

     19 młodych piosenkarzy z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w V Gminnym Festiwalu Piosenki "Ja po prostu mam talent". Impreza, którą już od pięciu lat przygotowują uczniowie, rodzice i nauczyciele, pod kierunkiem dyrektorki PSP w Łąkcie Dolnej mgr Stanisławy Gąsiorek, od początku cieszyła sie dużym zainteresowaniem mieszkańców Łąkty i ich gości. Dzięki hojnemu wsparciu sponsorów, zawsze były fundowane dla wykonawców atrakcyjne nagrody.

      Tegoroczna impreza stała na  dobrym poziomie artystycznym i organizacyjnym. To olbrzymia zasługa nauczycieli, rodziców i sponsorów, a także Dyrektorki Szkoły mgr Stanisławy Gąsiorek, która  zorganizowała społeczność Łąkty Dolnej do czynnego udziału w imprezie, z której dochód zaplanowano na sfinansowanie zakończenia budowy przyszkolnego miasteczka ruchu drogowego. Przed i w czasie imprezy funkcjonowały stoiska z napojami, słodyczami, kiełbaskami. Sprzedawano także losy loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami.
       Do pełni szczęścia zabrakło tylko dobrej pogody. Wprawdzie udało się wszystkim wykonawcom zaśpiewać swoje konkursowe piosenki, ale już przy padającym deszczu i błyskach piorunów prezentował się gościnnie zespół "Śpiewające Gitary" z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie, który musiał jednak przerwać koncert, bo nadeszła silna ulewa. Na kilkadziesiąt minut trzeba było przerwać imprezę.
     Powołane przez organizatora, czyli PSP w Łąkcie Dolnej, pracujące w składzie: Stanisław Dudek, Robert Korzeniak (muzycy) oraz Bogdan Szwajcar (starszy wizytator kuratorium - przewodniczący) przyznało pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Zwracając się do młodych piosenkarzy wizytator Bogdan Szwajcer zwrócił ich uwagę na kilka niedociągnięć warsztatowych: zły dobór piosenki, kiepską dykcję, złe trzymanie mikrofonu. Większość wykonawców zaprezentowała się jednak dobrze, o czym świadczą przyznane nagrody. Wśród dzieci przedszkolnych wygrała Agnieszka Kasińska z Kamionnej, która śpiewała piosenkę pt. Zabawki". Spośród młodych piosenkarek z klas I-III jury nagrodziło I nagrodą Klaudię Pietras z Leszczyny, która zebranej publiczności zaśpiewała piosenkę pt. "A ja mam psa". W kategorii klas IV-VI wygrała Gabriela Pawlińska z Trzciany ((piosenka "Przyjaciel od zaraz"), a wśród uczniów gimnazjum Grzegorz Tworzydło z Leszczyny, który zaśpiewał piosenkę z repertuaru Andrzeja Sikorowskiego pt. "Bardzo smutna piosenka retro".  Nagrody, ufundowane dzięki licznym i hojnym sponsorom otrzymali wszyscy uczestnicy jubileuszowego festiwalu. Na zaimprowizowanych scenie wręczyli je mgr Stanisława Gąsiorek i mgr Bogdan Szwajcer.

     Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej jest jednym z większych przedsięwzięć kulturalnych na terenie gminy Trzciana. Od pięciu lat organizowany jest staraniem nauczycieli PSP w Łąkcie Dolnej, którym należą się słowa uznania nie tylko za pomysł, ale także za sprawną organizację i integrowanie mieszkańców tej wioski.

Widzów, gości i uczestników festiwalu powitała Dyr. PSP W Łąkcie Dolnej mgr Stanisława Gąsiorek. Festiwalowe jury pracowało w składzie: Robert Korzeniak, Stanisław Dudek, Bogdan Szwajcer.
Widzów, gości i uczestników festiwalu powitała Dyr. PSP W Łąkcie Dolnej mgr Stanisława Gąsiorek. Festiwalowe jury pracowało w składzie: Stanisław Dudek, Robert Korzeniak, Bogdan Szwajcer.
W kategorii gimnazjalistów nagrodę główną wyśpiewał Grzegorz Tworzydło z Leszczyny. Jako gość specjalny wystąpił zespół "Śpiewające Gitary" z PG w Trzcianie, prowadzony przez mgr Martę Błasińską.
W kategorii gimnazjalistów nagrodę główną wyśpiewał Grzegorz Tworzydło z Leszczyny. Jako gość specjalny wystąpił zespół "Śpiewające Gitary" z PG w Trzcianie, prowadzony przez mgr Martę Błasińską.
Podczas występu "ŚPiewających Gitar" rozpętała się burza z potężną ulewą, która popsuła dobrą zabawę. Przewodniczący jury Bogdan Szwajcer i mgr Stanisława Gąsiorek podczas ogłaszania wyników i wręczania nagród.
Podczas występu "Śpiewających Gitar" rozpętała się burza z potężną ulewą, która popsuła dobrą zabawę. Przewodniczący jury Bogdan Szwajcer i mgr Stanisława Gąsiorek podczas ogłaszania wyników i wręczania nagród.

LAUREACI

Laureaci: Grzegorz Tworzydło, Gabriela Pawlińska, Karolina Pietras i Agnieszka Kasińska.

Laureaci: Grzegorz Tworzydło (Leszczyna), Gabriela Pawlińska (Trzciana), Klaudia Pietras (Leszczyna) i Agnieszka Kasińska (Kamionna).

Wyróżnienia:

Kategoria 3-6 lat: Justyna Serafin - Leszczyna, Kinga Pijanowska - Trzciana, Paulina Winter - Łąkta Dolna.

Kategoria - klasy I-III: Marta Korta - Rdzawa, Katarzyna Bębenek - Trzciana, Justyna Łukasik - Kierlikówka, Justyna Pastuszak - Kamionna, Kinga Kukla - Łąkta Dolna.

Kategoria - klasy IV-VI: Agnieszka Leszczyńska - Leszczyna, Anna Pastuszak - Kamionna, Karolina Kukla - Łąkta Dolna, Edyta Więcław - Kierlikówka.

Kategoria - gimnazjum: Małgorzata Wrona - Kamionna, Jolanta Dudziak - Trzciana, Katarzyna Piech - Trzciana.

   Organizatorzy festiwalu dziękują serdecznie wszystkim sponsorom, rodzicom oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy.

wstecz