III GMINNY KONKURS RUCHU DROGOWEGO

Na nowym miasteczku ruchu drogowego przy PSP w Łąkcie Dolnej.

      2 czerwca 2004 roku został rozegrany w Łąkcie Dolnej III Gminny Konkurs Ruchu Drogowego, w którym wzięły udział czteroosobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Trzciana, składające się wyłącznie z uczniów klas czwartych. Pierwszą konkurencją była jazda w nowo otwartym przy PSP w Łąkcie Dolnej miasteczku ruchu drogowego. Przejazdy uczniów po rondzie, na skrzyżowaniach uważnie obserwowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Posterunku Policji w Trzcianie. Pięciu uczniów, głównie z Leszczyny, przejechało miasteczko bezbłędnie.   

Rowerowy tor przeszkód.

    Kolejnym zadaniem wszystkich rowerzystów było pokonanie toru przeszkód. Wszystkich, łącznie z policjantami, wprawiła w zdumienie Sylwia Dziedzic z Łąkty Dolnej, która - jako jedyna - pokonała go bezbłędnie. Sylwii nie powiódł się natomiast trzeci element rywalizacji - test wiadomości o bezpieczeństwie ruchu drogowego. W tej konkurencji najlepszymi byli: Weronika Kłósek i Karol Piszczek - oboje z Leszczyny. Przez cały turniej młodzi rowerzyści z tej właśnie wioski, przygotowani do zawodów przez nauczyciela Stanisława Tracza, dominowali i - jak się potem okazało, bezapelacyjnie zajęli pierwsze miejsce, zdobywają dla drużyny piękny puchar. W rywalizacji indywidualnej koalicję rowerzystów z Leszczyny pokonał Karol Piszczek z Łąkty Dolnej i to on został indywidualnym zwycięzcą III Gminnego Konkursu Ruchu Drogowego.

Ceremonia wręczenia nagród.

     Dyplomy, nagrody i puchary wręczali: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni podinsp. Robert Biernat, asp. Krzysztof Kluba oraz współorganizatorki zawodów: mgr Cecylia Piskorz i mgr Jolanta Młyńska, które zadbały o to, aby rywalizacja miała odpowiednią oprawę i sprawny przebieg.

      Wyniki indywidualne: 1. Karol Piszczek (PSP w Łąkcie Dolnej), 2. Andrzej Krawczyk (PSP w Leszczynie), 3. Marta Wołowiec i Weronika Kłósek (obie PSP w Leszczynie), 4. Nina Pietroń (PSP w Leszczynie).
      Wyniki drużynowe: 1. PSP w Leszczynie, 2. PSP w Łąkcie Dolnej, 3. PSP w Kierlikówce, 4. PSP w Kamionnej, 5. PSP w Trzcianie. Nagroda specjalna: Sylwia Dziedzic - PSP w Łąkcie Dolnej.

      Najlepsi zawodnicy otrzymali specjalne medale i nagrody rzeczowe, trzy najlepsze drużyny puchary, a wszyscy dyplomy, które upoważniają młodych rowerzystów do otrzymania karty rowerowej bez zdawania egzaminów.

     Zwracając się na zakończenie do uczniów podinsp. Robert Biernat wyraził zadowolenie z wysokich umiejętności i szerokiej wiedzy zawodników. Ale jednocześnie zaapelował o bezpieczną jazdę po drogach. - Policyjne statystyki mówią, że bardzo wiele jest wypadków z udziałem dzieci, które chcą dorównać w umiejętnościach dorosłym, co zwykle źle się kończy - powiedział. Komenda Powiatowa Policji w Bochni ufundowała także dla Firmy "Kukla & Kula" - od początku głównego sponsora tej imprezy pamiątkową plakietkę, której przekazanie musi się odbyć w innym terminie, gdyż sponsorów nie było na turnieju. Przybył natomiast na kilka minut Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Tadeusz Orzechowski.

       Zawody sponsorowali także: Pani Bogusława Nędza-Sitoniowska i Stanisław Stańdo. Przeprowadzili je policjanci: sierż. szt. Leszek Machaj, mł. asp. Adam Tatko, mł. asp. Jacek Trzeciak, sierż. szt. Jan Krawczyk oraz asp. Krzysztof Kluba.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju, ich nauczycieli, organizatorów oraz policjantów.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju, ich nauczycieli, organizatorów oraz policjantów.

wstecz