WYSTAWA MALARSTWA KINGI BĘBENEK

Wystawa obrazów Kingi Bebenek.

     Od końca czerwca 2004 r. można oglądać w Świetlicy Wiejskiej w Trzcianie wystawę obrazów młodej malarki z Trzciany Kingi Bębenek. Autorka zaprezentowała prawie trzydzieści obrazów o różnorodnej tematyce i wielkości, ale połączonych dosyć jednorodną formą plastyczną. Prawie wszystkie obrazy namalowane zostały pastelami w odcieniach sepii i sangwinii. Tematyką artystycznych przemyśleń autorki są głównie pejzaże. Można także znaleźć rysunki architektury, zwykle wkomponowanej w krajobraz.

      Żadne słowa nie oddadzą jednak tego, co można zobaczyć. Trzeba się pośpieszyć - bo jak informuje Paweł Sroka - kierownik Świetlicy w Trzcianie - wystawa potrwa tylko do 25 lipca. Autorce możemy pogratulować sukcesu, bowiem kilka z wystawionych dzieł znalazło już nabywców.

     Kinga Bębenek dopiero po raz drugi pokazała swoje obrazy szerszej publiczności. Po raz pierwszy można je było oglądać w sali gimnastycznej szkoły w Leszczynie w kwietniu br. Obecna wystawa jest jednak obszerniejsza i dostarcza większych wzruszeń artystycznych.

Obraz Kingi Bebenek. Obraz Kingi Bebenek.
Obraz Kingi Bebenek. Obraz Kingi Bebenek.

WIĘCEJ O AUTORCE >>>

wstecz