RUSZA PIŁKARSKA LIGA

Remontowane boisko piłkarskie w Rdzawie.

     W najbliższym sezonie kibiców piłkarskich klubu "Trzciana 2000", a tych klub ma coraz więcej, czeka dużo emocji. Znacznie - w stosunku do roku poprzedniego - zmienił się system piłkarskich rozgrywek bocheńskiej B-klasy. Przede wszystkim zwiększyła się liczba grających w tej lidze drużyn. Zwiększono ich liczbę z 7 do 13. Prócz "Trzciany 2000" o awans do A-klasy rywalizować będą drużyny: "Ceramiki" Muchówka, "Motoru" Bogucice, "Promienia" Mikluszowice, Borka, "Ostrowianki" Ostrów, "Tarnavi" Tarnawa, "Błyskawicy" Proszówki, "Tęczy" Świniary, "Pogoni" Majkowice, Zbydniowa, "Beskidu" Żegociny oraz "Polonii" Wyżyce. To znacznie wydłużyło sezon piłkarski, którego runda jesienna trwać będzie od 8 sierpnia do 31 października 2004 r. Szczegółowy terminarz rozgrywek można zobaczyć [tutaj >>>].

    Druga zmiana polega na miejscu rozgrywania meczów. W poprzednim sezonie, w związku z remontem boiska piłkarskiego w Rdzawie, KS "Trzciana 2000" rozgrywała swoje mecze w Tarnawie. Teraz remont ma się już ku końcowi i zawodnicy będą mogli rozgrywać mecze na własnym stadionie. Warunki gry ulegną znacznej poprawie. Obiekt zyskał ogrodzenie, a płyta boiska została wymieniona na lepszą. Pierwszy mecz na zmodernizowanym obiekcie drużyna "Trzciany 2000" zagra 29 sierpnia 2004 roku, podejmując o godzinie 11.00 ekipę "Tęczy" Świniary.

     Drużyna posiada nowe kierownictwo. Po śmierci Stanisława Rachwała, stanowisko kierownika drużyny z dniem 23 czerwca 2004 r. objął Maciej Babral - wiceprezes Zarządu Klubu. Nowy szef ma ambitne plany i pragnie, aby drużyna znalazła się w czołówce tabeli. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie nie było najlepiej, bo na 7 drużyn grających w B-klasie, KS "Trzciana 2002" uplasowała się na 5 miejscu, zdobywając w 12 meczach tylko 12 punktów. Do nowego sezonu piłkarze przygotowywali się rozgrywając mecze sparingowe (18 lipca w Tarnawie remis 2:2 z gospodarzami, 25 lipca na wyjeździe porażka z "Lotnikiem" Kryspinów 2:4). Pierwszym poważnym sprawdzianem formy był zwycięski (3:2) mecz w I rundzie Pucharu Polski rozegrany 1 sierpnia br. w Ostrowie z rywalem ligowym - drużyną "Ostrowianki".

      Zarząd klubu, któremu prezesuje Wiesław Kukla  ma nadzieję, że niesieni gorącym, kulturalnym dopingiem licznej publiczność, zgromadzonej na stadionie w Rdzawie, zawodnicy KS "Trzciana 2000" z powodzeniem zagrają w tym sezonie o mistrzostwo bocheńskiej B - klasy. Trzymamy kciuki, informując jednocześnie, że pod adresem [http://trzciana.pl/sport/KS2000/ks2000.htm] relacjonować będziemy mecze naszej drużyny.

wstecz