KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

W miasteczku ruchu drogowego przy szkole.

    13 czerwca 2005 roku w PSP w Łąkcie Dolnej odbył się IV. Gminny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas czwartych szkół podstawowych. Konkurs obejmował trzy etapy: pierwszy - to sprawdzian wiedzy (test jednokrotnego wyboru), drugi - to jazda na rowerze po torze sprawnościowym, trzeci - jazda po miasteczku ruchu drogowego.

    Każdy uczestnik konkursu mógł zdobyć 51 punktów (test - 21, tor - 10, miasteczko - 20). Na zwycięzców czekały: dyplomy, medale, puchar oraz nagrody w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

    Po dwóch godzinach konkursu wszystko było już jasne. W klasyfikacji indywidualnej złoty medal wywalczył Dawid Skóra - reprezentant gospodarzy. Uzyskał bardzo dobry wynik - 49 punktów. Miejsce drugie zdobyła Agnieszka Wołowiec z PSP w Kierlikówce (48 pkt.), a trzecie jej kolega z tej samej szkoły Bartłomiej Domagała (46 pkt.). Tak dobre wyniki reprezentantów szkoły z Kierlikówki spowodowały, że to właśnie oni zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników rywalizacji jest zwolnienie ich z egzaminów na kartę rowerową.

    Konkurs został przygotowany przez nauczycielki łąkieckiej szkoły: mgr Jolantę Młyńską oraz mgr Cecylię Piskorz. Współpracował z nimi Posterunek Policji w Trzcianie, którym kieruje Jacek Trzeciak.

wstecz