PIERWSZY ETAP BUDOWY SALI GIMNASTYCZNEJ ZAKOŃCZONY

Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie.

Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie.

    12 grudnia 2005 r. komisja powołana przez Wójta Gminy w Trzcianie, w której składzie znaleźli się przedstawiciele inwestora, nadzoru i wykonawcy dokonała oglądu zakończonego właśnie I etapu budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem. To największa w tym roku trzciańska inwestycja oświatowa, realizowana dzięki 60-procentowemu wsparciu z Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. Dalsze 10 procent kosztów pokryje budżet państwa, a resztę dokłada gminny samorząd. Trwające od lutego 2005 roku prace udało się wreszcie zakończyć i odebrać. W nowym budynku trzciańskiego gimnazjum znajdą się: sala gimnastyczna z zapleczem, kuchnia i stołówka, sale lekcyjne, biblioteka, szatnie, sanitariaty.

Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie. Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie.
Początek wizji lokalnej w obiekcie. Tak z balkonu prezentuje się sala gimnastyczna (30 X 18 m).

   Wójt Gminy Józef Nowak może więc odetchnąć z ulgą, bo udało się pomyślnie zakończyć ten etap budowy sali. Inwestycja, z której skorzysta przede wszystkim gimnazjum, kosztowała do tej pory 1 mln 591 tys. zł. W trakcie jej realizacji wyniknęły dodatkowe koszty (74 tys. zł), spowodowane bardzo niekorzystnym gruntem, na którym znajduje się budowla. Dzięki środkom ze ZPORR (60 % wartości inwestycji) i 10 % z budżetu państwa, samorząd gminny będzie finansował budowę tylko w 30 procentach.

Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie. Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie.
Dyskusja na temat sposobu ogrzewania sali. W tym pomieszczeniu będzie szkolna stołówka.

    Następne prace rozpoczną się wczesną wiosną, a przetarg na II etap budowy ogłoszony zostanie najprawdopodobniej w lutym 2006 roku. Wójt zapowiada, że jak wszystko dobrze pójdzie, budowa samej sali zakończy się w końcem września 2006 roku. Natomiast cały obiekt oddany zostanie do użytku z końcem listopada 2006 roku.

Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie. Komisyjny odbiór I etapu budowy sali gimnastycznej w Trzcianie.
Jedna z sal lekcyjnych na poddaszu. Pamiątkowe zdjęcie po zakończeniu oglądu inwestycji.

    Zadowolony ze współpracy przy realizacji tej inwestycji jest również inspektor nadzoru inwestorskiego pan Mariusz Piszczek, który przypomina, że z powodu warunków atmosferycznych zakończenie prac nastąpiło z kilkutygodniowym opóźnieniem. - Nie mam uwag, jeśli chodzi o przygotowanie inwestycji przez inwestora. Z trudnym zadaniem, zwłaszcza przy budowie samej sali, wykonawca - Firma PHU Potoczak ze Skawy poradziła sobie dobrze - poinformował po oglądzie budynku.

    Tą trudność potwierdza także kierownik budowy inż. Antoni Starczak, który wskazał jednocześnie na skomplikowane i trudne w realizacji zadanie budowy konstrukcji sali gimnastycznej, a zwłaszcza jej dachu.

   Z dużym zainteresowaniem gimnazjaliści, a zwłaszcza nauczyciele - wuefiści z tej szkoły - obserwują postęp prac. Tymczasem lekcje wychowania fizycznego odbywają głównie na szkolnych korytarzach. Trudność to wielka, ale jest nadzieja, że następną zimą będą już ćwiczyć w nowej, dużej sali gimnastycznej.

PRZEBIEG REALIZACJI INWESTYCJI >>>

wstecz