INAUGURACJA RUNDY WIOSENNEJ W PIŁKARSKIEJ B - KLASIE

       Piłkarze Klubu Sportowego "Trzciana 2000" zajmują po rundzie jesiennej końcowe miejsce w tabeli bocheńskiej B-klasy. Jednak w drużynie, w okresie zimowym, zaszły spore zmiany. Przede wszystkim zmienił się trener. Funkcję tą objął Stanisław Tracz. Przygotowując się do rundy rewanżowej drużyna rozpoczęła treningi w lutym, ćwicząc raz w tygodniu, w sali gimnastycznej PSP w Leszczynie. 20 marca 2005 roku zespoł rozegrał pierwszy mecz towarzyski. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym śniegu, pokonał A-klasową "Macierz" Lipnica Murowana 2 : 0. Po Świętach Wielkanocnych rozpoczęły się treningi na stadionie w Rdzawie. Zespół, pod wodzą nowego trenera, ćwiczył dwa razy w tygodniu.

     W drużynie trenuje aktualnie 22 zawodników: Maciej Babral, Krzysztof Bębenek, Andrzej Wołowiec, Paweł Chmiel, Bogdan Cholewa, Sławomir Dudzic, Janusz Grabowski, Robert Grabowski, Michal Bujak, Zbigniew Michura, Dominik Kłósek, Wojciech Kowalski, Daniel Kukla, Rafał Kukla, Tomasz Kukla, Bogdan Solarz, Mariusz Solarz, Kamil Sroka, Krzysztof Szewczyk, Radosław Wójcik, Daniel Zarzycki, Piotr Mucha.

    Pierwszy ligowy mecz w rundzie reważowej "Trzciana 2000" rozegrała 10 kwietnia 2005 roku. Na stadionie w Rdzawie podejmowała ekipę "Promienia" Mikluszowice, z którą przegrała w rundzie jesiennej na wyjeździe 1 : 2. - Mecz zaczął się dla nas w nieprzyjemny sposób, bo już w pierwszych minutach straciliśmy bramkę. Jej utrata zmobilizowała jednak zawodników do grania. Strzeliliśmy rywalom kolejno trzy bramki (Janusz Grabowski, Wojciech Kowalski i Krzysztof Bębenek). Goście odpowiedzieli jednym golem. Do przerwy było więc 3 : 2. W drugiej połowie, po rzucie rożnym, za faul na naszym zawodniku na polu karnym, sędzia zarządził rzut karny, który pewnie wykorzystał Radosław Wójcik. Potem przyszedł jednak kwadrans, w czasie którego straciliśmy kolejno dwie bramki i był remis. Zawodnicy jakby stanęli, przestali grać. Szkoda, bo była szansa na zwycięstwo - skomentował ten mecz nowy trener Stanisław Tracz.

     Za tydzień będzie kolejna okazja do poprawienia skromnego konta punktowego. Zadanie będzie jednak trudniejsze, bo rywalem będzie drużyna z czołówki tabeli, zajmujący czwarte miejsce "Borek". Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.00. Także trzeci mecz rundy rewanżowej "Trzciana 2000" zagra na swoim stadionie, podejmując równie silną ekipę "Tarnavi".

wstecz