1 lutego 2005 r. rozegrano w Leszczynie II Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Organizacją zawodów zajął się Zespół do Spraw Nieletnich, działający przy bocheńskiej komendzie. Policjantom z tego zespołu st. asp. Krzysztofowi Klubie i mł. asp. Leszkowi Machajowi pomagali także: mgr Stanisław Tracz, Antoni Osika oraz sędzia PZTS Maciej Urbański. Turniej miał charakter ponadpowiatowy, ponieważ wzięło w nim udział aż 87 młodych zawodników (prawie dwukrotnie więcej niz w roku ubiegłym) z trzech powiatów: bocheńskiego, brzeskiego i wielickiego. Zawodników podzielono na pięć grup: uczniów z klas I - III szkół podstawowych, dziewczęta i chłopcy z klas IV - VI szkół podstawowych oraz dziewczęta i chłopcy z gimnazjów. Najliczniej obsadzona była kategoria chłopców ze szkół podstawowych, w której walczyło 27 graczy.

    Ponad sześć godzin na siedmiu stołach toczyła się zacięta rywalizacja, którą bacznie obserwowali opiekunowie zawodników, wśród których dominowali nauczyciele. Z tak licznego udziału młodzieży zadowoleni byli organizatorzy. Młodszy aspirant Leszek Machaj wyjaśnił, że ten turniej jest fragmentem dużej akcji prowadzonej przez małopolską policję. Nosi ona kryptonim "Zimowisko 2005". Działania policji koncentrują się na sprawdzaniu stanu bezpieczeństwa pojazdów przewożących młodzież na i z zimowisk, ale dotyczą także bezpiecznego organizowania czasu wolnego uczniów, przebywających obecnie na feriach zimowych.

   Leszczyński turniej był właśnie taką zorganizowaną przez policjantów, bezpieczną formą aktywnego spędzania czasu wolnego. Młodzież szkolna z gmin: Drwinia, Rzezawa, Trzciana, Łapanów, Bochnia, Niepołomice, Brzesko rywalizowała na niezłym poziomie. Większość meczów była zacięta i nawet długi czas turnieju nie przeszkadzał w koncentracji uwagi. Na uroczyste zakończenie imprezy przybyła dyrektorka PSP w Leszczynie - pani mgr Maria Dyrdał oraz I Zastępca Komendanta KPP w Bochni podinspektor Robert Biernat. Pani dyrektor podziękowaa organizatorm za przeprowadzenie juz po raz drugi imprezy i zaprosiła na kolejna z tego cyklu, która odbędzie się za rok. Z kolei podinspektor Robert Biernat podziękował młodzieży za udział w zabawie, a organizatorom wręczył dyplomy z podziękowaniami, podpisane przez Komendanta KPP w Bochni inspektora Tadeusza Orzechowskiego.

   Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze, a zdobywcy czołowych miejsc także okolicznościowe brązowe, srebrne i złote medale. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali również piękne puchary. Już po raz drugi znalazły sie one w rękach Anety Osika i Eweliny Kluby. Sukcesu sprzed roku nie zdołał obronić Mateusz Kruczek, a ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii gimnazjalistów Janusz Osika w tym roku nie startował.

ZOBACZ  FOTOREPORTAŻ >>>

   Choć wyniki tych zawodów są sprawą drugorzędną, to jednak - gwoli reporterskiej ścisłości - podajemy je niżej, zaznaczając, że klasyfikowano tylko pierwszą ósemkę. Dodatkowej rywalizacji o kolejne miejsca już jednak nie prowadzono.

WYNIKI

Klasy I - III - (3 zaw.) SP dziewczęta (22) SP chłopcy (27) Gimnazja - dz. (16) Gimnazja - Chł. (19)
1. K. Tracz - Trzciana 1. A. Osika - Leszczyna 1. B. Gurgul - Wola Batorska 1. E. Kluba - Łapanow 1. A. Gawlik - Brzesko
2. T. Chojecki - Leszczyna 2. W. Mucha - Gawłów 2. D. Gajewski - Nieszkowice 2.J. Paluch - Wola Batorska 2. M. Pawełek - Brzesko
3. M. Żytniewska - Brzesko 3. N. Paluch - Świniary 3. D. Wiatr - Jodłówka 3. J. Mucha - Gawłów 3. M. Kruczek - Tarnawa
4. P. Stal - Gawłów 4. P. Budzyn - Mikluszowice 4. N. Kozak - Grobla 4. M. Robak - Trzciana
5. B. Piech - Łąkta Dolna. 5. P. Żydek - Jodłówka 5. K. Mikler - Grobla 5. K. Gajewski - Nieszkowice Wlk.
5. A. Styczeń - Grobla 5. S. Piech - Łakta Dolna 5. J. Mucha - Gawłów 5. S. Wawszczyk - Nieszkowice Wlk.

wstecz