TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

    W grudniu 2004 roku realizowany był w gimnazjum i liceum w Leszczynie projekt autorstwa nauczycielek tej szkoły: mgr Anny Dziedzic i mgr Jolanty Kruczyńskiej pt. "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia". Młodzież robiła świąteczne stroiki, kartki i ozdoby. Zorganizowała w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczna szkolną wigilię. Przygotowywała także widowisko pt. Jest taki dzień", który zaprezentowała 5 stycznia 2004 roku swoim kolegom, gronu pedagogicznemu oraz zaproszonym gościom, wśród których byli m. in. Wójt Gminy Józef Nowak, Sekretarz Gminy Danuta Michniak-Dutkiewicz oraz radni z Leszczyny: Maria Kłósek i Antoni Wołowiec.

FOTORELACJA

Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar tsunami. Uczniowie opowiadali o światecznych zwyczajach.
Jedna ze scenek widowiska "Jest taki dzień". Zespoł wokalno-instrumentalny przeplatał scenki kolędami i pastorałkami.
Autorka projektu mgr Anna Dziedzic doglądała każdego szczegółu. Goście oglądali wystawę konkursowych prac uczniów.

      Uczniowie i zaproszeni goście mogli oglądnąć także trzy wystawy. Pierwsza to obrazy malowane pastelą przez Kingę Bębenek, która tym razem zaprezentowała różne zabytki z terenu gminy Trzciana.

     Druga - to fotografie autorstwa Tadeusza Olszewskiego prezentujące piękno trzciańskiego krajobrazu. Trzecią była wystawa pokonkursowa prac uczniowskich, zgłoszonych do konkursu "Moje Boże Narodzenie".

wstecz