SUKCESY BIEGACZY W POWIATOWYCH PRZEŁAJACH

Biegi Przełajowe 2005.

    29 września 2005 roku, nad zalewem w Łapanowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bocheńskiego w Biegach Przełajowych, będące eliminacją do wojewódzkich finałów, które odbędą się 7 października br. na krakowskich Błoniach. Zorganizował je bocheński MOSiR. Znakomicie spisali się w tych zawodach biegacze reprezentujący szkoły z terenu gminy Trzciana.

    Po krótkiej odprawie i przypomnieniu zasad regulaminowych, jako pierwsze na trasę wokół zalewu wyruszyły uczennice z klas czwartych szkół podstawowych. Wśród 56 zawodniczek najszybciej dystans pokonała podopieczna mgr Józefy Rosiek - Edyta Węglarz z Trzciany, która wyprzedziła Małgorzatę Tułak z Rajbrotu i Julię Sikora z Łapanowa. Powiat bocheński będzie reprezentował na zawodach wojewódzkich także rówieśnik Edyty - Grzegorz Dudziak Z PSP w Leszczynie, który wśród 52 czwartoklasistów zajął 8 miejsce, ostatnie premiowane awansem do wojewódzkich finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Biegi Przełajowe 2005. Biegi Przełajowe 2005.
Odprawę przed startem poprowadził Stanisław Karaś. Edyta Węglarz na mecie biegu.

   Spośród 59 uczniów klas piątych najszybciej pobiegł Maciej Mucha z Kamionnej. Na zawodach wojewódzkich towarzyszyć mu będzie szkolny kolega Paweł Kubacki, który zajął 7 miejsce. Dobry występ młodych biegaczy z Kamionnej to także zasługa ich nauczycielki mgr Beaty Pyrz.

Biegi Przełajowe 2005. Biegi Przełajowe 2005.
Stanisław Karaś udekorował Macieja Muchę złotym medalem IMS. Beata Pyrz i jej podopieczni z PSP w Kamionnej.

    Bardzo dobrze spisał się także Dominik Mrugacz - uczeń klasy szóstej PSP w Kierlikówce, podopieczny mgr Doroty Grabowskiej. Zajął trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal IMS, kwalifikując się także do finałów wojewódzkich.

Biegi Przełajowe 2005. Biegi Przełajowe 2005.
Dorota Grabowska była zadowolona z postawy swojego ucznia. Dekoracja Dominika Mrugacza.

    Jeszcze lepiej spisała się starsza siostra Dominika Magdalena, która w kategorii gimnazjów, wyprzedziła 68 rywalek o jakieś sto metrów i zdobyła po raz kolejny tytuł Mistrza Powiatu Bocheńskiego w Biegach Przełajowych. Magda, występująca w tych zawodach pod opieką mgr Bogdana Grabowskiego jest uczennicą klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w Trzcianie. Znacznie gorzej spisali się gimnazjaliści. Najlepszy reprezentant z gminy Trzciana Karol Pastuszak zajął 11 miejsce, a Mateusz Czapeczka został w gronie 66 rówieśników sklasyfikowany na 20 miejscu.

Karol Pastuszak (w czapeczce) na starcie do biegu. Początek przełajowego biegu gimnazjalistów.

    Tak więc wśród 89 reprezentantów powiatu bocheńskiego, którzy niebawem rywalizować będą o tytułu mistrzów województwa małopolskiego będzie 6 uczniów z terenu gminy Trzciana. Wynik ten dowodzi, że biegowych talentów na terenie gminy Trzciana nie brakuje.

KOMPLET WYNIKÓW I FOTOGRAFIE REPREZENTANTÓW POWIATU BOCHEŃSKIEGO >>>

wstecz