FERIE NA SPORTOWO

    28 lutego 2006 roku zakończyły się, późniejsze niż zwykle, ferie zimowe. Okazuje się, że był to okres sukcesów sportowych reprezentantów gminy Trzciana.
   11 lutego w sali Zespołu Szkół w Łapanowie tamtejszy Urząd Gminy w Łapanowie zorganizował Rejonowy Halowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięli udział uczniów szkół podstawowych z klas III - IV. Rywalizowano o  Puchar Wójta Gminy Łapanów. Startowało 8 drużyn piłkarskich z trzech gmin: Łapanów, Raciechowice i Trzciana. Rozegrano 14 pojedynków, w których najlepiej poradzili sobie podopieczni mgr Stanisława Tracza - uczniowie szkoły podstawowej z Leszczyny. W eliminacjach zremisowali ze Zbydniowem 2:2, potem pokonali wysoko Łapanów 6 : 1 i Grabie 5 : 1. W meczu finałowym 3 : 2 wygrali z Tarnawą i tym samym wywalczyli główne trofeum zawodów. Drugie miejsce zajęła PSP w Tarnawie, trzecie - PSP w Sobolowie, czwarte - PSP Zbydniów. Wszystkie startujące drużyny otrzymały nagrody, dyplomy które wręczył Jan Kulig - Wójt Gminy Łapanów. Wszyscy zawodnicy i opiekunowie zostali poczęstowani zapiekankami i napojami.

Wójt Łapanowa Jan Kulig  wręczył nagrody kapitanowi drużyny z Leszczyny. Pamiątkowa fotografia uczestników turnieju.
Wójt Łapanowa Jan Kulig wręczył nagrody kapitanowi drużyny z Leszczyny. Pamiątkowa fotografia uczestników turnieju.

Fot. www.lapanow.pl

    Trzy dni później, 14 lutego 2006 r. w Zespole Szkół w Sobolowie (gm. Łapanów) rozegrano III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Zawody, które poprzednio rozgrywane były w sali PSP w Leszczynie, cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i miały charakter ponadpowiatowego, gdyż do walki o dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe stanęło wielu młodych pingpongistów z terenu powiatów: limanowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Wiele pojedynków było bardzo zaciętych i stało na bardzo wysokim poziomie. Grała tu bowiem czołówka pingongistów województwa małopolskiego, w tym klasyfikowany na 17 miejscu w Polsce Sławomir Osika z Zespołu Szkół w Leszczynie, który bezapelacyjnie wygrał wszystkie mecze. Drugi był jego starszy brat Janusz, a trzeci Marcin Żytniewski z Brzeska. Ich młodsza siostra Aneta Osika - uczennica szkoły podstawowej - także odniosła pewne zwycięstwo w swojej grupie wiekowej, wyprzedzając Anetę Nowak i Patrycję Śliwa. Najlepsi zawodnicy otrzymali od organizatorów zawodów dyplomy, medale i cenne nagrody rzeczowe (zegarki, sprzęt sportowy i turystyczny), które wręczyli: p.o. Komendant Powiatowy Policji w Bochni podinsp. Marek Rudnik, Wójt Gminy Łapanów Jan Kulig oraz główny organizator tej cyklicznej imprezy, rozegranej w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne Ferie" - st. asp. Krzysztof Kluba.

Aneta Osika w meczu z Eweliną Kluba. Janusz Osika w zwycięskim meczu z Marcinem Żytniewskim.
Aneta Osika w meczu z Eweliną Kluba. Janusz Osika w zwycięskim meczu z Marcinem Żytniewskim.
Dyplom, medal, puchar i nagrodę odebrała Aneta Osika. Bracia Sławomir i Janusz Osika podczas odbierania nagród.
Dyplom, medal, puchar i nagrodę odebrała Aneta Osika. Bracia Sławomir i Janusz Osika podczas odbierania nagród.

wstecz