UDANY POCZĄTEK W TURNIEJU COCA COLI

Trening reprezentacji PG w Kamionnej.

    Turniej Coca-Cola Cup, organizowany od 1999 roku przez firmę Coca-Cola Poland Services, stanowi szeroką akcję społeczną Coca-Cola, której celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży. Patronat nad Turniejem objęły Ministerstwo Sportu oraz Szkolny Związek Sportowy. Sport jest bardzo ważny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, stanowiąc jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Wśród chłopców największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście piłka nożna. W roku Piłkarskich Mistrzostw Świata w Niemczech do udziału w rozgrywkach zgłosiła się rekordowa liczba drużyn. Na starcie rozgrywek stanęło bowiem 4850 drużyn z całej Polski. To o 330 zespołów więcej niż w roku ubiegłym. Mini-turnieje I i II rundy eliminacyjnej wyłonią po 18 najlepszych drużyn w obu kategoriach wiekowych w każdym województwie, które awansują do Finałów Wojewódzkich. Nagrodą dla najlepszych drużyn, które zwyciężą w Finale Krajowym jest Puchar Coca-Cola Cup 2006 oraz wyjazd na mecz Polska - Kostaryka podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Niemczech. - Drużyny będą liczyć maksymalnie 10 zawodników. W zespole jednocześnie może grać sześciu piłkarzy (bramkarz i 5 zawodników w polu). Wszyscy muszą być uczniami szkoły, którą reprezentują - stanowi regulamin turnieju.

Zwycięska drużyna wraz z trenerem - Romanem Surmą. Trening UKS "Jeziernik".
Zwycięska drużyna wraz z trenerem - Romanem Surmą. Jej członkowie to zawodnicy UKS "Jeziernik".

   21 kwietnia 2006 roku na przyszkolnym boisku w Ujanowicach (gmina Laskowa) rozegrany został turniej eliminacyjny, w którym wzięły udział 4 drużyny, reprezentujące szkoły gimnazjalne z Ujanowic, Rajbrotu, Iwkowej i Kamionnej. Podopieczni pana Romana Surmy sprawili miłą niespodziankę i wygrali te eliminacje, awansując do drugiej rundy rozgrywek. Najpierw drużyna z Kamionnej, w której grają członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jeziernik" pokonała 4 : 3 (4 : 0) kolegów z Iwkowej. W drugim swoim meczu zawodnicy z Kamionnej wygrali z Ujanowicami 1 : 0 (0 : 0), dzięki bramce strzelonej przez Jakuba Rośka. W decydującym o 1 miejscu pojedynku z drużyną PG w Rajbrocie zawodnicy z Kamionnej wygrali 3 : 1, prowadząc do przerwy 2 : 0. Zdobyli więc komplet punktów i zdecydowanie wygrali eliminacje. Aż cztery bramki w tym turnieju zdobył najlepszy strzelec drużyny Jarosław Pastuszak.

Najlepszy strzelec drużyny z Kamionnej - Jarosław Pastuszak. Drużyna trenuje 2 razy w tygodniu na przyszkolnym boisku.
Najlepszy strzelec drużyny z Kamionnej - Jarosław Pastuszak. Drużyna trenuje 2 razy w tygodniu na przyszkolnym boisku.

    - Zwycięstwo w eliminacjach bardzo nas ucieszyło. Chłopcy trenują wspólnie już dwa lata i mają już za sobą pierwsze sukcesy. Są mistrzami Gminy Trzciana wśród szkół gimnazjalnych w halowej piłce nożnej. W ubiegłym roku wygrali także Gminny Turniej Klas Pierwszych Gimnazjum". Startowaliśmy także w turnieju halowej piłki nożnej w Bochni, ale tam nie udało się odnieść powodzenia. Trenujemy na przyszkolnym boisku na zajęciach UKS w wymiarze 2 godziny tygodniowo. Teraz zwiększamy ilość treningów i spotykamy się dwa razy w tygodniu. Obecnie oczekujemy na informację o miejscu i czasie rozgrywek drugiej rundy eliminacyjnej - poinformował trener utalentowanych chłopców z Kamionnej.
    W UKS "Jeziernik" Kamionna grają: Patryk Legień, Michał Żurek, Jarosław Pastuszak (kapitan drużyny), Łukasz Dudziak, Łukasz Pastuszak, Krzysztof Wiśniowski (bramkarz), Jakub Rosiek, Karol Pastuszak.
    Sponsorami drużyny są firmy z Kamionnej: ZPH - Grzegorza Muchy, Tartak Elektryczny - Marzanny Hojda oraz Mechanika Samochodowa - Jerzego Muchy.

WIĘCEJ O TURNIEJU COCA COLA CUP >>>

wstecz