TURNIEJ PIŁKARSKICH PIĄTEK

Piłkarski turniej w Leszczynie.

    6 kwietnia 2006 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Leszczynie odbył się II Międzygminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Leszczynie". Wzięły w nim udział drużyny z gminy Żegocina: PSP w Łąkcie Górnej (opiekun mgr Henryk Wrona) i Rozdzielu (opiekun mgr Roman Nożkiewicz) oraz Trzciana: PSP w Kierlikówce (opiekun mgr Dorota Grabowska) i dwie drużyny PSP w Leszczynie (opiekun mgr Stanisław Tracz). Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym", a mecze trwały po15 minut.
   Pierwsze trzy drużyny zdobyły puchary ufundowane przez dyrektora szkoły Panią mgr Marię Dyrdał. Dzięki przychylności Urzędu Gminy w Trzcianie wszystkie drużyny wzbogaciły się o sprzęt sportowy a zawodniczki i ich opiekunowie mogli zjeść posiłek. Szczególne podziękowania należą się sponsorom: Marcie i Romanowi Dziedzicom - "Centrum Market" i Piotrowi Stańdo - "Stanex", dzięki którym wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodycze i napoje.
    Turniej jest imprezą cykliczną i organizatorzy zapowiadają jego kontynuację. Impreza ma duże walory, bo z pewnością wpływa na integrację uczniów z różnych szkół, a nawet z różnych gmin i być może wpłynie na nawiązanie nowych przyjaźni.
    Zawody piłkarskich piątek zorganizował mgr Stanisław Tracz, a realizowała mgr Beata Pyrz - nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Leszczynie.
    W bieżącym roku szkolnym turniej został zorganizowany w ramach realizowanego przez szkołę programu profilaktycznego: "Moje decyzje - moje życie". W klasach I - III program realizuje mgr Jolanta Król, w klasach IV - VI - mgr Stanisław Tracz, a realizację całości koordynuje dyrektorka szkoły mgr Maria Dyrdał. Celem realizowanego programu jest wytworzenie u uczniów nawyku aktywności fizycznej indywidualnej i zespołowej, wszechstronne przygotowanie ich do samodzielnego, świadomego troszczenia się o własne zdrowie psychiczne, fizyczne, społeczne, do organizowania i spędzania czasu wolnego w sposób aktywny oraz do podnoszenia własnej sprawności fizycznej przez całe życie.

Wyniki rozegranych meczów:
1. Leszczyna I - Rozdziele 10:1
2. Kierlikówka - Łąkta Górna 8:10
3. Leszczyna I - Leszczyna n 11:0
4. Rozdziele - Kierlikówka 0:8
5. Łąkta Górna - Leszczyna II 10:2
6. Leszczyna I - Kierlikówka 14:4
7. Rozdziele - Łąkta Górna 1:5
8. Kierlikówka - Leszczyna II 15:3
9. Leszczyna I - Łąkta Górna 9:8
10. Rozdziele - Leszczyna II 9:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Leszczyna I Łąkta Górna Kierlikówka Rozdziele Leszczyna II
1. Leszczyna I (8 pkt.) 2. Łąkta Górna (6 pkt.) 3. Kierlikówka (4 pkt.) 4. Rozdziele (2 pkt.) 5. Leszczyna II (0 pkt.)

FOTOREPORTAŻ >>>

wstecz