SPORTOWY PIKNIK W RDZAWIE - 25.VI.2006

Sportowy Piknik w Rdzawie.

    Sportowy Piknik - to tradycyjne już impreza rekreacyjno - sportowa organizowana w Rdzawie przez świetlice wiejskie z terenu Gminy Trzciana. W tym roku złożyło się na nią dwie konkurencje: rajd rowerowy  i turniej piłki siatkowej. Całością prac związanych z imprezą kierował Paweł Sroka szefujący Świetlicy Gminnej w Trzcianie. Dopisała pogoda, dosyć licznie przybyli kibice. Natomiast nieco mniej było zawodników, którym w czerwcowy upał utrudniał rozgrywanie zawodów.

IV Rajd Rowerowy. IV Rajd Rowerowy.

    Kilka minut po godzinie piętnastej na linii startu stanęli kolarze, dla których organizatorzy wytyczyli prawie dwukilometrową trasę biegnącą najpierw droga asfaltową, potem łąką i drogami polnymi. Rowerzyści musieli także przejechać przez niewielki strumyk, by potem powrócić na asfalt i dojechać na metę, zlokalizowaną w tym samym miejscu, co start. Jako pierwszy na trasę wyruszył Łukasz Krakowski z Trzciany i on tez pierwszy dojechał do mety. Za nim kolejno, co minutę startowali pozostali kolarze, których na trasę wypuszczali sędziowie: Paweł Sroka i Anna Błasińska.

IV Rajd Rowerowy. IV Rajd Rowerowy.
IV Rajd Rowerowy. IV Rajd Rowerowy.

   Wystartowało w sumie 21 młodych kolarzy, wśród których były cztery dziewczęta. Nie dla wszystkich zawodników trasa okazała się łatwa, albowiem trzech zawodników pomyliło drogę i na metę dojechali ze znacznym opóźnieniem. Najszybciej trasę (jednakową dla wszystkich) pokonał Paweł Łukasik z Kierlikówki - zwycięzca w kategorii chłopców w wieku 14 - 16 lat. Zajęło mu to 9 minut i 26 sekund.

IV Rajd Rowerowy. IV Rajd Rowerowy.
Końcowa klasyfikacja IV Rajdu Rowerowego:
11 - 13 lat dziewczęta : 1. Zuzanna Kędra, 2. Patrycja Mroczek.
14 - 16 lat dziewczęta: 1. Gabriela Kędra.
17 i więcej
lat dziewczęta: 1. Barbara Poznańska
11 - 13 lat chłopcy : 1.  Damian Sajak, 2. Przemysław Machaj, 3. Patryk Stańdo, 4. Grzegorz Dudzic.
14 - 16 lat chłopcy: 1.  Paweł Łukasik, 2. Michał Łukasik, 3. Przemysław Konopka, 4. Paweł Kita (startowało 10 zawodników).
17 i więcej
lat chłopcy: 1. Łukasz Krakowski, 2. Michał Poznański, 3. Paweł Tracz.
IV Rajd Rowerowy. I Gminny Turniej Siatkówki.

   Po krótkiej przerwie na odpoczynek, zjedzenie kiełbasek upieczonych na grillu i ceremonię wręczenia zwycięzcom poszczególnych kategorii nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego nastąpiło zapisywanie drużyn do turnieju siatkówki. Zgłosiło się pięć drużyn, które grały w pięcioosobowych składach. Po dwie drużyny wystawiła Kierlikówka i Trzciana, jedna Rdzawa. Sędzia zawodów pan Bogdan Grabowski przeprowadził losowanie i rozpoczęła się sportowa rywalizacja na siatkarskim boisku wytyczonym na trawiastym placu przed rdzawską szkołą.

I Gminny Turniej Siatkówki. I Gminny Turniej Siatkówki.

Końcowa klasyfikacja I Gminnego Turnieju Siatkówki: 1. Kierlikówka II (Andrzej Strąk, Dominik Strąk, Paweł Łukasik, Rafał Łukasik, Piotr Mrugacz), 2. Trzciana II (Michał Poznański, Józef Poznański, Daniel Widła, Daniel Gutowski, Łukasz Krakowski). 3. Trzciana I (Dorota Pyznar, Michał Banaś, Wojciech Strączek, Przemysław Konopka, Przemysław Lus). 4. Kierlikówka I (Jerzy Kukla, Bartłomiej Kukla, Marta Kozak, Rafał Kukla, Kamil Sroka, Bartłomiej Puto), 5. Rdzawa (Daniel Dudzic, Karol Pijanowski, Sebastian Ujejski, Ireneusz Grabowski, Damian Gumuliński).

I Gminny Turniej Siatkówki. I Gminny Turniej Siatkówki.

  Sportowy Piknik w Rdzawie był bardzo udaną imprezą. Okazuje się, że niewielkim nakładem sił i środków można zorganizować imprezę rekreacyjną, która dostarczy znakomitej zabawy i relaksu zarówno uczestnikom rywalizacji, jak i kibicom. Spodobał się zwłaszcza turniej siatkówki. Zaraz po wręczeniu pucharów kapitanom dwóch najlepszych drużyn wiele osób poprosiło kierownika gminnej świetlicy pana Pawła Srokę o zorganizowanie kolejnego turnieju w tej dyscyplinie sportu. Impreza najprawdopodobniej odbędzie się w połowie sierpnia i wezmą w niej udział żeńskie i męskie reprezentacje wszystkich wiosek z terenu gminy.

wstecz