KOMPAKT SCHOLI PARAFIALNEJ Z KIERLIKÓWKI

   W naszych rozmowach wielokrotnie powtarzało się pytanie - a może by płytę zrobić? W ciągu roku liturgicznego dużo jest śpiewu. Majówki, nabożeństwa różańcowe, obrzędy Wielkiego Tygodnia, wszelkie wielkie uroczystości parafialne -   schola uświetnia swoim śpiewem - informuje ks. proboszcz Marek Wachowicz. Instruktorka zespołu Małgorzata Mikołajek, która prowadzi grupę od początku przybycia na parafię ks. Marka uzupełnia wiadomości o zespole. - Schola przygotowała także jasełka i spotkanie ze Św. Mikołajem. Śpiewała także poza parafią, np. w Pasierbcu na mszy świętej, odprawianą w pierwszą rocznicę śmierci ks. Władysława Rysia  i w Czernej - uzupełnia informacje śpiewająca razem z młodszymi koleżankami instruktorka scholi.

Schola Parafialna z Kierlikówkinagrała płytę. Schola Parafialna z Kierlikówkinagrała płytę.
 W naszych rozmowach wielokrotnie powtarzało się pytanie - a może by płyte zrobić? W ciągu roku liturgicznego dużo jest śpiewu. Majówki, nabożeństwa różańcowe, obrzędy Wielkiego Tygodnia, wszelkie wielkie uroczystości parafialne -   schola uświetnia swoim śpiewem - informuje ks. proboszcz Marek Wachowicz. Instruktorka zespołu Małgorzata Mikołajek, która prowadzi grupę od początku przybycia na parafię ks. Marka uzupełnia wiadomości o zespole. - Schola przygotowała także jasełka i spotkanie zwe Św. Mikołajem. Śpiewała także poza parafią, np. w Pasierbcu na mszy świetej, odprawianą w pierwszą rocznicę śmierci ks. Władysława Rysia  i w Czernej - uzupełnia informacje śpiewająca razem z młodszymi koleżankami instruktorka scholi.  W naszych rozmowach wielokrotnie powtarzało się pytanie - a może by płyte zrobić? W ciągu roku liturgicznego dużo jest śpiewu. Majówki, nabożeństwa różańcowe, obrzędy Wielkiego Tygodnia, wszelkie wielkie uroczystości parafialne -   schola uświetnia swoim śpiewem - informuje ks. proboszcz Marek Wachowicz. Instruktorka zespołu Małgorzata Mikołajek, która prowadzi grupę od początku przybycia na parafię ks. Marka uzupełnia wiadomości o zespole. - Schola przygotowała także jasełka i spotkanie zwe Św. Mikołajem. Śpiewała także poza parafią, np. w Pasierbcu na mszy świetej, odprawianą w pierwszą rocznicę śmierci ks. Władysława Rysia  i w Czernej - uzupełnia informacje śpiewająca razem z młodszymi koleżankami instruktorka scholi.

     Grupa dziewcząt - uczennic szkoły podstawowej z Kierlikówki i Rdzawy, gimnazjalistek i nawet licealistek z tych miejscowości spotyka się na próbach jeden raz w tygodniu, w każdą sobotę o godzinie dziewiątej. Doborem repertuaru zajmuje się instruktorka. Często są to utwory gdzież zasłyszane. Znakomita pamięć muzyczna pozwala jej zapamiętać i potem odtworzyć ze słuchu melodię.
    Rok temu zapadła decyzja o nagraniu płyty. - Doborem pieśni zajęłam się wyłącznie ja sama. Nie wiem, czym się kierowałam. Po prostu zdecydowałem - te - i już - mówi. Od samego początku pomagała mi też pani Katarzyna Adamczyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu. Dobrałyśmy utwory tak, aby na płycie znalazło się coś dla każdego. Są więc tradycyjne pieśni w takim wykonaniu, jak parafianie słyszą na mszach świętych i innych nabożeństwach, ale są także pieśni w nowoczesnych aranżacjach i współczesnych rytmach  np. hip - hopu.

 Schola Parafialna z Kierlikówkinagrała płytę. Schola Parafialna z Kierlikówkinagrała płytę.
Schola Parafialna z Kierlikówkinagrała płytę.  Schola Parafialna z Kierlikówkinagrała płytę.

   Nagraniem płyty zajęło się bocheńskie Studio Produkcji Dźwiękowych "Kwart". Na miejsce nagrania wybrano kierlikowski kościół, bo taki śpiew ładnie brzmi właśnie wewnątrz świątyni. Wszystko udało się zrobić w ciągu jednego dnia, 2 września 2006 roku. Dziewczyny były zmęczone, ale jakoś udało się dotrwać do końca i materiał dźwiękowy został skompletowany.
   W niedzielę 17 września parafianie z Kierlikówki mogli kupić po każdym z nabożeństw pachnące jeszcze farbą drukarską płyty kompaktowe. Na okładce z przodu przedstawiono rysunek kościoła, nad którym umieszczono rysunek dwóch dłoni w charakterystycznym ułożeniu, nawiązującym do tytułu płyty kompaktowej "W cieniu Twoich rąk". Taki też tytuł nosi pierwsza z dwunastu piosenek umieszczonych na CD. Dołączono do nich jeszcze jeden utwór, będący składanką, tzw. miksem 10 pieśni związanych z Wielkim Tygodniem. Wewnętrzna strona tej okładki zawiera zdjęcia wykonane podczas nagrania płyty oraz wykaz członkiń scholi, uczestniczących w nagraniu. Na drugiej wewnętrznej stronie okładki powtórzony został rysunek kościoła, przy którym umieszczono dwie fotografie. Jedna to zdjęcie kościoła, druga - to fotografia pobliskiej, zabytkowej kapliczki, przy której niegdyś, gdy w Kierlikówce nie było jeszcze kościoła, czasem odprawiano nabożeństwa.

Schola Parafialna z Kierlikówki nagrała płytę. Schola Parafialna z Kierlikówki nagrała płytę.
Schola Parafialna z Kierlikówki nagrała płytę. Schola Parafialna z Kierlikówki.

    "W cieniu Twoich rąk" - Schola Parafii p.w. Ś. Józefa w Kierlikówce, dobór piosenek, aranżacja i podkład muzyczny: Małgorzata Mikołajek i Katarzyna Adamczyk, realizacja nagrań: Piotr Lekki (www.kwart.z.pl), koordynacja przedsięwzięcia: ks. Marek Wachowicz. Nagrano 2 września 2006 roku we wnętrzu kościoła pod wezwaniem Św. Józefa w Kierlikówce.

Okładka płyty.

Okładka płyty.

Schola Parafialna z Kierlikówki nagrała płytę. Schola Parafialna z Kierlikówki nagrała płytę.

   Najbliższe plany scholi z Kierlikówki - to wzięcie udziału w Konkursie Pieśni Maryjnej w Bochni. Dziewczyny nie tylko śpiewają, ale kilka z nich gra także na gitarach. Możliwy jest więc śpiew a capella, z towarzyszeniem gitar lub instrumentów elektronicznych. Wydanie płyty z pewnością zdopinguje zespół do zademonstrowania swoich możliwości i umiejętności podczas różnych uroczystości nie tylko kościelnych. Grupa Małgorzaty Mikołajek wystąpiła już bardzo udanie 17 września w Rdzawie, podczas imprezy "Pożegnanie Lata 2006". Zaśpiewała tam kilka piosenek, nie tylko religijnych, co świadczy o tym, że żeńskiej młodzieży z kierlikowskiej parafii, śpiewanie sprawia dużą radość. Dopinguje je także do tego znane powiedzenie, że kto śpiewa na Bożą Chwalę, ten dwa razy się modli.

TEKSTY NIEKTÓRYCH PIOSENEK Z PŁYTY "W CIENIU TWOICH RĄK" >>>

wstecz