"ASTERIA" W "ŻOŁNIERSKIM MORMORANDO"

Żołnierskie Mormorando 2006.

   Od czterech lat Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu organizuje dla miłośników piosenki patriotycznej przegląd artystyczny, zatytułowany "Żołnierskie mormorando". Jest on adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej z całej Małopolski i odbywa się zawsze tuż przed Świętem Niepodległości.

Żołnierskie Mormorando 2006. Żołnierskie Mormorando 2006.
Żołnierskie Mormorando 2006. Żołnierskie Mormorando 2006.

     W tym roku był to już IV. Konkurs Piosenki Żołnierskiej "Żołnierskie mormorando". Impreza odbyła się 10 listopada 2006 roku.  W ubiegłorocznej, trzeciej edycji przeglądu "Żołnierskie mormorando" wystartowało 6 zespołów oraz 6 solistów. W tym roku na estradzie kina "Szreniawa" w Nowym Wiśniczu pojawiło się znacznie więcej wykonawców, którzy przyjechali m. in. z Proszowic, Gorlic, Brzeska, Gnojnika. Dominowali jednak soliści i zespoły z terenu gminy Nowy Wiśnicz. Były również zespoły z Gimnazjum w Lipnicy Murowanej i "Asteria" - grupa działający przy Parafii Św. Józefa w Kierlikówce,  prowadzona przez Małgorzatę Mikołajek.
    Dziewczęta z Kierlikówki zaprezentowały na wiśnickiej estradzie dwa utwory: "Jest takie miejsce" oraz "Hej, hej ułani". Konkurencja była więc silna, ale wyniki konkursowych przesłuchań będą znane dopiero 19 listopada. Wtedy jury, pracujące w składzie: Jadwiga Adamczyk (muzyk, MCK "Sokół" w Nowym Sączu - przewodnicząca), Anetta Jasińska (muzyk, nauczycielka w ZS w Starym Wiśniczu) i Leszek Marszałek (dyrektor MOK w Nowym Wiśniczu) ogłoszą wyniki.

Żołnierskie Mormorando 2006 - Na scenie "Asteria". Żołnierskie Mormorando 2006.

     Po wysłuchaniu ponad dwudziestu solistów i zespołów głos zabrał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Leszek Marszałek, który podsumował konkursowe przesłuchania: "W przeddzień Święta Niepodległości do Nowego Wiśnicza przyjechało ponad sto młodych ludzi, którzy zaprezentowali utwory nawiązujące do dziejów oręża polskiego. Ja i koleżanki z komisji artystycznej jesteśmy pod wrażeniem, nawet nam się łezka w oku zakręciła, gdy słuchaliśmy niektórych utworów. Było dobrze, mogę powiedzieć nawet - bardzo dobrze. Wykonaliśmy mnóstwo pozytywnych notatek. O naszych ustaleniach dowiecie się 19 listopada o godzinie 15, gdy rozpocznie się koncert laureatów. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie, a większość wystąpi ponownie. Konkurs ma to do siebie, że wygrywają tylko najlepsi. Dziś gorąco wszystkim dziękuje za udział: wykonawcom i ich opiekunom oraz zapraszam na 19 listopada".

Żołnierskie Mormorando 2006.

Żołnierskie Mormorando 2006.

   - Czekamy na rozstrzygnięcia, choć o bycie laureatem nie będzie łatwo - powiedziała po zakończeniu pierwszej części imprezy Małgorzata Mikołajek, która wspólnie z księdzem Markiem Wachowiczem przygotowała zespół do występu w Nowym Wiśniczu. Dodajmy, że młodym wykonawcom z Kierlikówki towarzyszyli także rodzice.

   19 listopada 2006 roku odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników konkursu "Żołnierskie Mormorando". Miło nam zakomunikować, że zespół "Asteria" z Parafii Kierlikówka znalazł się wśród laureatów konkursu. Został sklasyfikowany na II miejscu i otrzymał nagrodę pieniężną. Dziewczęta z grupy zaśpiewały podczas koncertu laureatów jedną piosenkę - "Hej, hej ułani". Pierwszy start zespołu w konkursowych szrankach zakończył się więc sukcesem.

wstecz