III MIĘDZYGMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY TRZCIANA

III MIĘDZYGMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA  GMINY TRZCIANA

   18 grudnia 2006 roku rozegrany został w sali sportowej Zespołu Szkół w Leszczynie III Międzygminny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Impreza przeprowadzona była w ramach realizowanego przez leszczyńską szkołę antynarkotykowego programu profilaktycznego.
    Grano 2 X 5 minut, w trzech grupach kwalifikacyjnych, do których wylosowano 10 zgłoszonych drużyn z trzech gmin. Po eliminacjach do czołowej czwórki zawodów dotarli zwycięzcy dwóch pierwszych grup oraz dwa najlepsze zespoły z grupy trzeciej. W walce o trzecie miejsce, po bardzo emocjonującym i zaciętym pojedynku rewelacyjna drużyna z Bytomska uległa jednak kolegom z Rozdziela i tym samym zajęła czwarte miejsce.

Mecz Rozdziele - Bytomsko. Mecz Rozdziele - Bytomsko.
Mecz Rozdziele (zielone stroje) - Bytomsko. Wygrała drużyna z Rozdziela i zajęła III miejsce.

    W finałowym pojedynku spotkała się reprezentacja gospodarzy ze zdecydowanie do tej pory wygrywającą z innymi drużynami ekipą z Kamionnej. Mecz był zacięty i emocjonujący, ale Kamionna nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie dobrze broniącej się i wyprowadzającej groźne kontrataki reprezentacji Leszczyny.  Ostatecznie, w stosunku 3 : 1 wygrała Leszczyna. Bramki dla zwycięskiej drużyny w finałowym meczu strzelili: Przemysław Mikołajek - 1 i Szymon Dudziak - 2. Prócz nich z drużynie zagrali: Paweł Burdelski, Tomasz Wrona (bramkarz), Paweł Stabrawa, Artur Kawala, Teodor Chojecki i Filip Soroczyński.

Mecz Leszczyna - Kamionna. Mecz Leszczyna - Kamionna.
Finałowy pojedynek turnieju. Leszczyna (niebieskie stroje) wygrała z Kamionną.
Na widowni. Zapisywanie wyników spotkań.
Doping widowni pomógł gospodarzom. Stanisław Tracz na bieżąco zapisywał wyniki.

   W przerwach pomiędzy meczami chłopcom i ich opiekunom zaprezentował się zespół szkolnych cziliderek o wdzięcznej nazwie "Promyczki", który w leszczyńskiej szkole prowadzi pani Beata Pyrz. Wszystkie mecze turnieju sędziował Andrzej Wołowiec - zawodnik LKS "Trzciana 2000". Był to dla niego debiut w tej roli. - Po raz pierwszy sędziowałem takie zawody i z początku miałem trochę tremy. Ale okazało się, że zawodnicy grali fair play i choć zdarzyły się drobne kontuzje, to oceniam, że zawody przebiegły bardzo bezpiecznie - powiedział zmęczony po zakończeniu zawodów, podczas których rozegrano 16 pojedynków.

Występ cziliderek. Ogłoszenie wyników.
Występ cziliderek z zespołu "Promyczki". Stanisław Tracz podczas podsumowania turnieju.

    Stanisław Tracz - nauczyciel WF PSP w Leszczynie, który był głównym organizatorem imprezy, tak powiedział po zakończeniu tej udanej imprezy: - Dla zawodników przygotowaliśmy posiłki i napoje (herbata, drożdżówki, słodycze, woda mineralna). Wszystkie drużyny otrzymały w nagrodę dyplomy i piłki, trzy najlepsze - puchary. Uważam, że poziom sportowy turnieju był wysoki i większość drużyn grała bardzo dobrze. Nie brakowało ambicji, a zwycięstwo naszej reprezentacji jest dla mnie zaskoczeniem. Grał w niej bowiem tylko jeden szóstoklasista, pozostali to piątoklasiści. Udało się zrewanżować drużynie z Kamionnej, z którą przegraliśmy w innych zawodach. "Czarnym koniem" zawodów okazała się drużyna z Bytomska, startująca dopiero po raz pierwszy w tych zawodach, gdyż wcześniej w tej szkole nie było klas IV - VI.

Wręczanie nagród. Radość zwycięzców.
Puchar odebrał kapitan zwycięskiej drużyny. Radość zwycięskiej drużyny.

   Ostatnia w tym roku kalendarzowym impreza sportowa w Leszczynie była możliwa do przeprowadzenia dzięki pomocy sponsorów. Organizatorzy serdecznie dziękują więc: UG w Trzcianie, Firmie "Stanex" w Trzcianie, Market "Centrum" Trzciana.

WYNIKI I KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU

I miejsce II miejsce III miejsce IV miejsce
Drużyna PSP w Leszczynie. Drużyna PSP w Kamionnej. Drużyna PSP w Rozdzielu. Drużyna PSP w Bytomsku.
PSP w Leszczynie PSP w Kamionnej PSP w Rozdzielu PSP w Bytomsku
WYNIKI:
Grupa I:
Bytomsko - Kierlikówka 3 : 0
Bytomsko - Żegocina 1 : 2
Kierlikówka - Żegocina 2 : 1
Awans: Bytomsko

Grupa II
Kamionna - Trzciana 4 : 0
Kamionna - Łąkta Dolna 9 : 1
Trzciana - Łąkta Dolna 1 : 1
Awans: Kamionna

Grupa III
Rozdziele - Łąkta Górna 4 : 1
Lipnica Murowana - Leszczyna 1 : 2
Rozdziele - Lipnica Murowana 5 : 1
Łąkta Górna - Leszczyna 3 ; 3
Rozdziele - Leszczyna 4 : 5
Łąkta Górna - Lipnica Murowana 3 : 3
Awans: Leszczyna, Rozdziele

Półfinały:
Bytomsko - Leszczyna 2 : 5
Kamionna - Rozdziele 6 : 0

O III miejsce:
Bytomsko - Rozdziele 5 : 7

Finał:
Leszczyna - Kamionna 3 : 1

wstecz