TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORKI SZKOŁY

Mecz druzyn Kierlikówki i Leszczyny.

    16 marca 2007 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Leszczynie został rozegrany Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym stawką był puchar Dyrektorki Zespołu Szkół w Leszczynie pani Marii Dyrdał. Imprezę zorganizowano w ramach realizowanego w tej szkole programu profilaktycznego "Zanim spróbujesz", za środki pozyskane z gminnego funduszu antyalkoholowego.
     Do imprezy, której głównym organizatorem był pan Stanisław Tracz, zgłosiło się sześć zespołów z trzech gmin: Trzciany, Żegociny i Lipnicy Murowanej. Grano systemem "Każdy z każdym" 2 X 5 minut. Klasą dla siebie w tym turnieju była ekipa PSP w Łąkcie Górnej, której zacięty opór stawiły jedynie zawodniczki PSP w Rozdzielu. Bardzo dobrze zaprezentowała się także PSP z Kierlikówki, której zawodniczki, jako jedyne w tej stawce nie nie miały do treningów sali gimnastycznej, a na dodatek sporo ustępowały rywalkom, jeśli chodzi o siłę fizyczną i wzrost. Podopieczne pani Doroty Grabowskiej zajęły ostatecznie czwarte miejsce, choć zdołały zgromadzić tyle samo punktów, co trzecia w zawodach ekipa gospodarzy. Bezkonkurencyjna PSP Łąkta Górna, trenowana przez pana Henryka Wronę, zdobyła komplet punktów i wyprzedziła drużynę PSP w Rozdzielu aż o 6 punktów. Miejsce ostatnie zajęła sympatyczna drużyna z Rajbrotu.
   W sumie rozegrano aż 15 meczów. Sędziowali je nauczyciele, opiekunowie poszczególnych drużyn. Na początku i na zakończenie imprezy wystąpiła grupa cziliderek leszczyńskiej szkoły, prowadzona przez panią Beatę Pyrz. Dzięki pozyskaniu środków z gminy młodzież została także dożywiona - otrzymała napoje i drożdżówki.
   Pomimo dużej zaciętości w sportowej walce, nie było urazów. Pan Stanisław Tracz - nauczyciel leszczyńskiej szkoły, główny organizator imprezy może być zadowolony z kolejnej udanej imprezy, a także z tego, że jego podopieczne wywalczyły brązowy medal.

Rozpoczęcie turnieju przez panią dyrektor Marię Dyrdał. Występ cziliderek z zespołu pani Beaty Pyrz.
Rozpoczęcie turnieju przez panią dyrektor Marię Dyrdał. Występ cziliderek z zespołu pani Beaty Pyrz.
Mecz Żegociny z Rajbrotem (żółte stroje). Jeden z najbardziej zacietych meczów - Rozdziele (zielone stroje) - Łąkta Górna.
Mecz Żegociny z Rajbrotem (żółte stroje). Jeden z najbardziej zaciętych meczów - Rozdziele (zielone stroje) - Łąkta Górna.

  Największa niespodzianka turnieju; zwycięstwo Kierlikówki nad Żegociną.

Mecz Łąkty Górnej z Żegociną. Padło aż 17 bramek.
Największa niespodzianka turnieju; zwycięstwo Kierlikówki nad Żegociną. Mecz Łąkty Górnej z Leszczyną zakończył turniej.
Cziliderki wystapiły także na zakoczenie turnieju. Uroczystość zakończenia turnieju.
Cziliderki wystąpiły także na zakończenie turnieju. Uroczystość zakończenia turnieju.
Pani dyrektor Maria Dyrdał weczyła puchar kapitance zwycięskiej drużyny. Zwycięska drużyna z trenerem i nagrodami.
Pani dyrektor M. Dyrdał wręczyła puchar kapitance zwycięskiej drużyny M. Kępa. Zwycięska drużyna z trenerem i nagrodami.

WYNIKI I KLASYFIKACJA

Kierlikówka - Rozdziele 5 : 8
Żegocina - Rajbrot 6 : 1
Łąkta Górna - Kierlikówka 10 : 1
Leszczyna - Rozdziele 4 : 2
Kierlikówka - Rajbrot 4 : 1
Łąkta Górna - Rozdziele 6 : 5
Leszczyna - Żegocina 7 : 8
Rozdziele - Rajbrot 7 : 0
Łąkta Górna - Żegocina 11 : 6
Leszczyna - Rajbrot 7 : 2
Rozdziele - Żegocina 6 : 4
Leszczyna - Kierlikówka 3 : 3
Łąkta Górna - Rajbrot 13 : 1
Kierlikówka - Żegocina 6 : 3
Łąkta Górna - Leszczyna 13 : 4
I miejsce - PSP Łąkta Górna - 15 pkt. II miejsce - PSP Rozdziele - 9 pkt. III miejsce - PSP Leszczyna - 7 pkt.
PSP Łąkta Górna. PSP Rozdziele. PSP Leszczyna.
IV miejsce PSP Kierlikówka - 7 pkt. V miejsce - PSP Żegocina - 6 pkt. VI miejsce - PSP Rajbrot - 0 pkt.
PSP Kierlikówka. PSP Żegocina. PSP Rajbrot.
    W drużynie PSP Łąkta Górna grały: Magdalena Kępa (kapitan), Aleksandra Guzik, Anna Guzik, Katarzyna Dyrla, Izabela Ptak (bramkarz), Joanna Piech, Karolina Wróbel, Gabriela Bednarz, Magdalena Krawczyk, Małgorzata Kamionka, Monika Dudziak, Magdalena Burek. Trener: Henryk Wrona.

wstecz