VIII. RAJD SZLAKIEM PAPIESKIM
"ŻYCIE JEST TALENTEM POWIERZONYM NAM ..."

Uczniowie z PSP w Kierlikówce na trasie VIII. Rajdu Szlakiem Papieskim".

Uczniowie z PSP w Kierlikówce na trasie VIII. Rajdu Szlakiem Papieskim".

    Ponad dwa tysiące osób uczestniczyło 19 maja 2007 roku w ósmym już Rajdzie Szlakiem Papieskim Łapanów - Niegowić. Uczestnicy rajdu przemierzyli pieszo 12 km, przechodząc przez takie miejscowości, jak: Kobylec, Klęczana, Marszowice. Honorowy patronat nad Rajdem Szlakiem Papieskim objął kard. Franciszek Macharski, który w tym roku obchodzi 80 urodziny. Organizatorami rajdu są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici oraz Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici.

Na starcie w Łapanowie. Na starcie w Łapanowie.
Na starcie w Łapanowie. Na starcie w Łapanowie.
Na starcie w Łapanowie.

    W wędrówce po papieskich dróżkach, organizowanej rokrocznie dla uczczenia majowych urodzin Jana Pawła II, uczestniczyło kilka grup z terenu Gminy Trzciana, m. in. szkół podstawowych w Kierlikówce, Kamionnej, Trzcianie, Łąkcie Dolnej i Publicznego Gimnazjum w Trzcianie. Rajd wyruszył spod Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. Przed wyjściem na szlak wszyscy wstąpili jeszcze do tamtejszego kościoła parafialnego, gdzie wspólnie modlili się o rychłą beatyfikację polskiego papieża. W tym roku Rajdowi towarzyszyło hasło, będące elementem nauczania Papieża Polaka - "Życie jest talentem powierzonym nam...".

Na trasie VIII. Rajdu "Szlakiem Papieskim". Na trasie VIII. Rajdu "Szlakiem Papieskim".
Na trasie VIII. Rajdu "Szlakiem Papieskim". Na trasie VIII. Rajdu "Szlakiem Papieskim".
Na trasie VIII. Rajdu "Szlakiem Papieskim".

    Po dotarciu na metę w Niegowici uczestnicy Rajdu udali się do kościoła, gdzie pomodlili się przed replika grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Potem zrobiono pamiątkowe fotografie i na placu w pobliżu kościoła rozpoczęła się ostatnia część spotkania na papieskim szlaku. Można było zjeść posiłek, a potem z nadzieją czekać na losowanie nagród, w tym aż trzech rowerów górskich, z których jeden ufundował Starosta Bocheński Jacek Pająk - obecny na ceremonii zakończenia tegorocznego Rajdu.

Modlitwa przy replice grobu Jana Pawła II. Rajdowe grupy z PSP w Kierlikówce.
Grupa ze szkół w Kamionnej. Grupy z PSP w Łąkcie Dolnej.
W oczekiwaniu na losowanie nagród. Rower górski - jedna z głownych nagród dla uczestnika Rajdu.
Niegowić - ceremonia zakończenia VIII. Rajdu Szlakiem Papieskim.

    Uczestnicy tegorocznego Rajdu, który zawsze organizowany jest około dnia rocznicy urodzin Jana Pawła II, umówili się już na spotkanie na papieskich dróżkach w roku następnym.

Foto: Jakub Stańdo i Paweł Michalczyk

wstecz