POŻAR W UJEŹDZIE

Pożar w Ujeździe. Pożar w Ujeździe.

     27 lipca 2007 r. przed południem we wsi Ujazd wybuchł pożar domu mieszkalnego, w którym zamieszkiwała jedna osoba. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze ustalone. W akcji ratowniczej uczestniczył zastęp JRG z PSP w Bochni oraz jednostki OSP Gminy Trzciana: OSP Ujazd, która najwcześniej przybyła na miejsce zdarzenia oraz OSP Łąkta Dolna, OSP Kierlikówka i OSP Trzciana. W chwili wybuchu pożaru mieszkańca domu nie było w jego pomieszczeniach.
    Na miejscu zdarzenia szybko znaleźli się elektrycy, którzy odcięli dopływ prądu elektrycznego. Strażacy musieli skierować swoje działania nie tylko na gaszenie ognia w palącym się domu, ale także na ochronę stodoły, która znajdowała się kilka metrów dalej oraz zabezpieczenie domu sąsiadów.

Pożar w Ujeździe. Pożar w Ujeździe.

    Pożar ugaszono, ale spalił się cały dach domu mieszkalnego. Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do wynoszenia rzeczy z zalanego wodą domu. Ruchem drogowym w okolicy miejsca zdarzenia kierowali policjanci z trzciańskiego posterunku, którzy też spisywali zeznania świadków.

Foto i relacja JS.

 wstecz.