MŁODZIEŻ NA STRAŻACKIM OBOZIE

Obóz MDP w Pile - Młyn. Obóz MDP w Pile - Młyn.

   Jednostka OSP w Trzcianie od 2001 roku prowadzi dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze, których opiekunami są: Stanisław Gutowski i Tadeusz Olszewski. Z naborem do drużyn nie ma problemu. Wśród wielu korzyści wynikających z faktu przynależności do drużyn (zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie postawy chęci niesienia pomocy innym, umiejętność współdziałania w zespole, czynne spędzanie wolnego czasu) jest także ta, że wielu z członków tych drużyn może za niewielką opłatą wypoczywać w okresie wakacji na obozach szkoleniowo - wypoczynkowych.
    W tym roku, w dniach 22.07 do 5.08 dziewięcioro członków MDP OSP w Trzcianie: Anna Gutowska, Magdalena Dudek, Gabriela Pawlińska, Justyna Kukla, Karolina Kukla, Katarzyna Ferenc, Mariusz Judka, Karol Śliwa i Bartłomiej Pawliński przebywało na takim właśnie obozie w miejscowości Piła - Młyn (Bory Tucholskie - woj. kujawsko - pomorskie). Znaleźli się wśród 78 dzieci i młodzieży z OSP powiatów: Tarnów, Bochnia, Brzesko i Dąbrowa Tarnowska.
    Wyjazd stał się możliwy dzięki dużemu wsparciu finansowemu ze strony Zarządu Wojewódzkiego Oddziału Związku OSP w Krakowie oraz samorządu Gminy Trzciana.

Młodzi strażacy nad Morzem Bałtyckim. Plutom dowodzony przez Annę Gutowską.

    - Mieliśmy wycieczki autokarowe, rowerowe i piesze, kąpaliśmy się w jeziorze, bawiliśmy przy ogniskach i na dyskotekach. Były także teoretyczne i praktyczne zajęcia związane z umiejętnościami strażackimi, a zwłaszcza udziałem w zawodach sportowo - pożarniczych. Zakwaterowani byliśmy w dużych namiotach. Choć pogoda w tym roku nie dopisała, było bardzo fajnie - relacjonuje Anna Gutowska, która dowodziła II plutonem młodych strażaczek, a z tego obozu powróciła do domu z nagrodami i dyplomem, którym kadra obozu dziękuje rodzicom Ani za wzorowe wychowanie córki, wykazującej się na obozie wysoką dyscypliną i sumiennością w wykonywaniu obowiązków. Dyplom podpisał komendant obozu Adam Cebula.
     Uczniowie już wkrótce powrócą do szkolnych murów i rozpoczną naukę. Ale wakacyjne wspomnienia z tego obozu i zdobyte tam umiejętności pozostaną na długo. Z pewnością przydadzą się podczas najbliższych zbiórek i zawodów. Miały się one odbyć kilka dni temu, ale niestety nie doszły do skutku ze względu na opady deszczu. Dorośli strażacy z OSP w Trzcianie liczą na to, że w ich szeregi wstąpią niebawem kolejni młodzi ludzie, którzy do niedawna działali w drużynach młodzieżowych.

Foto: archiwum MDP OSP Trzciana

wstecz.