WYRÓŻNIONY BUDYNEK GIMNAZJUM

Budynek Publicznego Gimnazjum w Trzcianie.

Dyplom uznania w konkursie "Budowa Roku 2006".
Budynek Publicznego Gimnazjum w Trzcianie. Dyplom uznania w konkursie "Budowa Roku 2006".

    Już po raz siedemnasty Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa zorganizował ogólnopolski konkurs "Budowa Roku". Ma on za zadanie wyłonienie spośród obiektów wzniesionych w danym roku tych, które cechują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami i najwyższą jakością robót. Do konkursu "Budowa Roku 2006" zgłoszonych zostało 61 budów, a wśród nich także budynek gimnazjum z salą gimnastyczną w Trzcianie. Do finału zakwalifikowano 10 obiektów w kategorii budynki mieszkalne o wartości do 20 mln zł, 7 - budynków mieszkalnych o wartości powyżej 20 mln zł, 8 - budynków przemysłowych i obiektów magazynowych, 7 - budynków biurowych, 9 - autostrad, dróg i ulic, 7 - budynków szkolnych i sportowych, 9 - obiektów użyteczności publicznej.
     W lipcu 2007 roku, w Warszawie, odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. W uroczystości wziął udział m. in. Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak. Przywiózł stamtąd dyplom uznania za udział w finale konkursu (III etap). Budynek gimnazjum został wyróżniony, co oznacza, że Trzciana może poszczycić się jednym z nowocześniejszych obiektów oświatowych w Małopolsce.

Budowa w początkowym okresie. Budowa w końcowym okresie.

       Inwestorem tej budowy była Gmina Trzciana. Obiekt zaprojektowali: mgr inż. arch. Bartłomiej Skoczek architektura) i dr inż. Rafał Sieńko (konstrukcja). Generalnym wykonawcą było Konsorcjum Firm - PHU Potoczak ze Skawy oraz Firma Projektowo - Budowlana Legutki i Krasoń z Krakowa. Kierownikiem budowy był tech. Jan Kowaliński, a inspektorem nadzoru mgr inż. Mariusz Piszczek.
      Budynek składa się z dwóch połączonych z sobą części, w kształcie litery T. Część parterową stanowi sala gimnastyczna o wymiarach 19x32 m, cześć socjalna z salami dydaktycznymi. Budynek jest dwukondygnacyjny ze strychem użytkowym, niepodpiwniczony. Powierzchnia zabudowy wynosi 1167 m2, powierzchnia użytkowa 3333 m2, a kubatura 15973 m3. Fundamenty posadowiono na palach (o średnicy 800, 1000, 1200 mm i długości 7 - 9 m). Dach sali gimnastycznej to konstrukcja stalowa pokryta blachodachówką, a w części socjalno - dydaktycznej więźba drewniana kryta blachą. Sala jest ogrzewana promiennikami gazowymi, pozostałe sale z własnej kotłowni gazowej. Obok budynku wykonano parkingi, chodniki oraz boiska sportowe.
     Budowa trwała tylko 18 tysięcy. Jej przebieg relacjonowaliśmy w tym serwisie [zobacz >>>]

 wstecz