SOK Z KAMIONNEJ NAJLEPSZY

   Stoisko Gminy Trzciana. Występ Zespołu Folklorystycznego z Łąkty Górnej.
Stoisko Gminy Trzciana. Koncert Zespołu Folklorystycznego z Łąkty Górnej.

   Sok z kwiatów bzu posiadający właściwości lecznicze, zrobiony w Gospodarstwie Agroturystyczny "Pod Lasem" - państwa Nowaków z Kamionnej zajął I miejsce w konkursie towarzyszącym imprezie "Święto Jabłka i Gruszki" zorganizowanej 14 października 2007 r. w Czasławiu przez Gminę Raciechowice i Stowarzyszenie "Gościniec". Impreza ta stanowiła element realizacji projektu "Owoce Gościńca Małopolski" którego celem jest integracja i wymiana informacji wśród przedstawicieli lokalnych środowisk zainteresowanych rozwojem produktów tradycyjnych. Swoje produkty pokazało tu 10 gmin i prywatnych przedsiębiorców zajmujących się sadownictwem, przetwórstwem owoców i rękodziełem. Oprócz wspomnianego już soku Gmina Trzciana zaprezentowała przetwory od państwa Muchów z Kamionnej, owoce od państwa Chojeckich z Leszczyny i koronki pani Felicji Bednarz z Kamionnej.

 
"Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007. "Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007. "Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007.
"Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007.  "Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007. "Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007.
"Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007. "Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007. "Święto Jabłka i Gruszki" - Czasław 2007.

    Według organizatora trzciańskiej prezentacji - Pawła Sroki - kierownika Świetlicy Gminnej w Trzcianie - imprezę można zaliczyć do udanych. Na zaimprowizowanej scenie scenie wystąpiły 2 orkiestry dęte, grupa taneczna dzieci z Raciechowic, a także Zespół Folklorystyczny z Łąkty Górnej.

wstecz