CHEERLEADERKI Z LESZCZYNY DRUGIE W POWIECIE

Cheerleaderki z Leszczyny na konkursie w Rzezawie. Fot. www.bochnianin.pl  Cheerleaderki z Leszczyny na konkursie w Rzezawie. Fot. www.bochnianin.pl

  Zespół cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej w Leszczynie, kierowny przez nauczycielkę - panią Beatę Pyrz powtórzył ubiegłoroczny sukces i zajął II miejsce w Powiatowych Zawodach Grup Tanecznych "Cheerleaders"- "Rytm - Muzyka - Taniec".   Zawody rozegrano 13 listopada 2006 roku w Gimnaznjum Rzezawie. Do rywalizacji o puchary i awans do zawodów wojewódzkich w trzech grupach wiekowych przystapiło 17 zespołów. Każda z drużyn musiała liczyć przynajmniej 10 dziewcząt i nie więcej jak 16.
   Jako pierwsza do sportowej walki w rytm muzyki na parkiecie przystapiły grupy ze szkół podstawowych. Musiały zaprezentować układ krótki (45 - 60 sek.) i długi (75 - 90 sek.). O dwa premiowane awansem miejsca ubiegało się w tej kategorii pięć zespołów: PSP nr 1 , PSP nr 2 i PSP nr 4 z Bochni oraz PSP z Muchówki i PSP z Leszczyny. Komisja sędziowska - jak głosił regulamin - przy ocenie prezentacji zespołu brała pod uwagę: zgodność układu z muzyką (dynamika, żywiołowa ekspresja, płynność wykonywania elementów, wyczucie frazy, rozpoczynanie i kończenie ruchu z m uzyką), choreografię (różnorodność elementów i ich połączeń, nowatorstwo w ruchu i przejściach, zmiany ustawień w parach lub zespołach z pełnym wykorzystaniem pola ćwiczeń), technikę (płynność wykonania układu, jakość wykonania, tempo i trudność koordynacyjnych ćwiczeń rąk i nóg, umiejętność wykonania elementów trudnych, elementów akrobatycznych, kroków i połączeń z równoczesnym posługiwaniem się pomponem), wrażenia artystyczne i estetyczne (odpowiednia mimika i kontakt wzrokowy, zdolność wywołania w odbiorca ch entuzjazmu i pozytywnych emocji, widowiskowość układu i jego interpretacja muzyczna). 
   

Cheerleaderki z Leszczyny na konkursie w Rzezawie. Fot. www.bochnianin.pl Cheerleaderki z Leszczyny na konkursie w Rzezawie. Fot. www.bochnianin.pl

W przerwach pomiędzy występami grup poszczególnych kategorii wystapiły: zespół tańca towarzyskiego oraz grupa taneczna Niny Budek "Cristal". Gdy ogłoszono wyniki okazało się, że w grupie szkół podstawowych wygrał zespół z PSP z Muchówki, wyprzedzając PSP z Leszczyny (II miejsce) i PSP nr 2 w Bochni. Ostry bój stoczyły cheerleaderki w kategorii gimnazjów. Bezkonkurencyjna okazała się jednak reprezentacja bocheńskiej "Dwójki", która wyprzedziała Gimnazjum ze Starego Wiśnicza i Gimnazjum z Rzezawy. Dwa pierwsze zespoły w obu grupach pojadą na turniej wojewódzki, który odbędzie się pod koniec listopada w Myślenicach i Limanowej. Klasyfikacja szkół średnich: I miejsce - I LO z Bochni, II miejsce - II LO z Bochni, III miejsce - ZS nr 3 z Bochni. Na eliminacje wojewódzkie w tej grupie pojedzie tylko zwycięska ekipa.
     Zawody sprawnie przeprowadzone przez Gimnazjum w Rzezawie i MOSiR Bochnia sfinansowało bocheńskie starostwo.


                                                                                                                                                                                                                            Źródło: www.bochnianin.pl

wstecz