ŚWIĘTY MIKOŁAJ JEDNAK DOJECHAŁ

  Święty Mikołaj jednak przyjechał. W sali gimnastycznej szkoły powitali go uczniowie.
Święty Mikołaj jednak przyjechał. W sali gimnastycznej szkoły powitali go uczniowie.

    6 grudnia 2007 roku, kultywując coroczną tradycję Święty Mikołaj przybył do Publicznej Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej wozem strażackim. Zabrakło w tym dniu śniegu, więc trudno się dziwić, ze taki pojazd okazał się najbardziej stosowny. Wyczekiwanego gościa powitano go owacyjnie oklaskami.
    Od lat to wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej zwłaszcza tej młodszej. Zasilili więc szeregi uczniów naszej szkoły i chociaż nie w mundurkach, a kolorowo ubrani, tworzyli razem zwartą grupę w liczbie 110 osób. Najpierw Świętego przywitali gospodarze. Uczniowie klasy I zaśpiewali piosenkę pt. "Dziadzio Mikołaj". Klasa "0" przedstawiła montaż słowno-muzyczny. Kółko taneczne pod kierunkiem Pani Lucyny Wojcieszczak - Sajak przy dźwiękach muzyki pląsało, klaskało i przytupywało. Uczennice klasy VI dały popis w tańcu cha-cha.

  Mikołajki w PSP w Łąkcie Dolnej. Mikołajki w PSP w Łąkcie Dolnej.

   Emocje rosły, a sądząc po twarzach tych najmłodszych sięgały zenitu. Nic więc dziwnego, że polały się łzy, kiedy Święty Staruszek trzymając w ręku paczkę przywoływał kolejno do siebie dzieci. Pokusa była silna, ale i  ogromny strach przed wystąpieniem. Gdyby nie wsparcie ze strony mam, to pewnie niektórzy zrezygnowaliby ze słodkiego prezentu. Na szczęście do tego nie doszło i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, zwłaszcza tych którzy widzieli Św. Mikołaja po raz pierwszy na własne oczy.

 Mikołajki w PSP w Łąkcie Dolnej. Mikołajki w PSP w Łąkcie Dolnej.

   Na koniec głos zabrała opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Maria Pijanowska, która podziękowała rodzicom i uczniom za ogromne zaangażowanie się w akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem", która od lat prowadzona jest w łąkieckiej szkole na rzecz wychowanków z bocheńskiego domu dziecka.

wstecz