IV MIĘDZYGMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY TRZCIANA

 IV. Międzygminny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana.

   Już po raz czwarty w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Leszczynie zorganizowany został Międzygminny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. 14 grudnia 2007 roku o główne trofeum tych zawodów rywalizowało 7 reprezentacji szkół podstawowych  z dwóch gmin: Trzciany (PSP Kamionna, PSP Kierlikówka, PSP Leszczyna, PSP Łąkta Dolna) i Żegociny (PSP Łąkta Górna, PSP Rozdziele i PSP Żegocina).
    Drogą losowania utworzono dwie grupy eliminacyjne. W pierwszej było cztery zespoły: Łąkta Dolna, Kamionna, Rozdziele i Kierlikówka ; w drugiej tylko trzy: Żegocina, Łąkta Górna i Leszczyna. Bardzo zacięta rywalizacja była w meczach półfinałowych. Najpierw drużyna z Kierlikówki dopiero w rzutach karnych wygrała z reprezentacją Leszczyny (w normalnym czasie gry było 2 : 2), potem Rozdziele w bardzo ładnym meczu uległo Łąkcie Górnej 2 : 4. W "małym finale" reprezentacja gospodarzy 2 : 0 pokonała drużynę z Rozdziela i tym samym zajęła III miejsce. W walce o główne trofeum drużyna z Łąkty Górnej zdecydowanie 10 : 3 pokonała reprezentację PSP w Kierlikówce i zajęła pierwsze miejsce. Zawodnicy z Kierlikówki (podopieczni pani Doroty Grabowskiej), którzy rozegrali w eliminacjach o jeden mecz więcej od swoich kolegów z Łąkty Górnej, grali ambitnie, ale nie sprostali lepiej w tym dniu grającej drużynie z Łąkty Górnej, prowadzonej przez pana Henryka Wronę.

Pani dyrektor Maria Dyrdał dokonała otwarcia turnieju. Zasady rywalizacji wyjaśnił główny organizator imprezy - pan Stanisław Tracz.
Dyrektor szkoły - pani Maria Dyrdał - dokonała otwarcia turnieju. Zasady rywalizacji wyjaśnił główny organizator imprezy - pan Stanisław Tracz.
Krótka rozgrzewka. Ostatnia narada z trenerem.
Krótka rozgrzewka. Ostatnia narada z trenerem.
Zaczęły się mecze i emocje. Na widowni.
Na boisku zaczęły się mecze i emocje. Na widowni radość i .... nauka przed kolejną lekcją.

   W przerwach pomiędzy meczami zaprezentował się zespół szkolnych cziliderek, nazywający się "Let`s Dance". Prowadzi go z sukcesami (II miejsce w powiecie, siódme w województwie) pani Beata Pyrz. Wszystkie mecze turnieju sędziował Andrzej Wołowiec - zawodnik LKS "Trzciana 2000". Wystąpił w tej roli po raz drugi. Tym razem sędziował 13 pojedynków, ale nie miał tym razem zbyt dużo pracy, bo mecze - choć w większości przypadków bardzo zacięte - przebiegały w sportowej atmosferze i na szczęście nie zdarzyły się poważniejsze kontuzje. 

Radość Kierlikówki po zwycięstwie w półfinale. Sędzia Andrzej Wołowiec nie miał wiele pracy.
Radość Kierlikówki po zwycięstwie w półfinale. Sędzia Andrzej Wołowiec nie miał wiele pracy.
Występ "Let`s Dance". Występ "Let`s Dance".
Występ cziliderek z zespołu "Let`s Dance".

   Po kilku godzinach rywalizacji, gdy wszystko było już jasne, a dyplomy wypisane drużyny znów ustawiły się na zbiórce, aby uczestniczyć w ceremonii wręczania dyplomów, nagród i pucharów. Wszystkie drużyny otrzymały w nagrodę dyplomy i piłki, trzy najlepsze dodatkowo puchary, które wręczali: pani dyrektor Maria Dyrdał i organizator imprezy - pan Stanisław Tracz.  Dziękując drużynom za udział, opiekunom za sprawowanie opieki, pani dyrektor zaprosiła wszystkich na kolejny turniej, który odbędzie się za rok.

Puchar dla zwycięskiej drużyny Pani dyrektor zaprosiła drużyny na kolejny taki turniej.
Puchar dla zwycięskiej drużyny odebrał jej kapitan - Rafał Kępa. Pani dyrektor zaprosiła drużyny na kolejny taki turniej.

   Stojące na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym zawody sfinansowano z programu profilaktycznego "Lepiej nie próbuj" realizowanego w leszczyńskiej szkole. Ta udana impreza sportowa była możliwa do przeprowadzenia także dzięki pomocy sponsorów: Urzędu Gminy w Trzcianie i firmy Market "Centrum" Trzciana. Dzięki temu dla zawodników i opiekunów drużyn przygotowane zostały posiłki i napoje (herbata, drożdżówki, słodycze, woda mineralna).

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU

I miejsce II miejsce III miejsce IV miejsce
 PSP w Łąkcie Górnej. PSP w Kierlikówce.  PSP w Leszczynie. PSP w Rozdzielu.
PSP w Łąkcie Górnej. PSP w Kierlikówce. PSP w Leszczynie. PSP w Rozdzielu.

WYNIKI I FOTOREPORTAŻ Z WSZYSTKICH MECZÓW TURNIEJU >>>

wstecz