II POWIATOWY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SAMORZĄDOWCÓW
I DZIAŁACZY SPORTOWYCH O PUCHAR STAROSTY BOCHEŃSKIEGO - 09.02.2008

Ceremonia otwarcia turnieju.

Drużyna UG Trzciana na zbiórce.

Ceremonia otwarcia turnieju.

Drużyna UG Trzciana na zbiórce.

    Sportowcy najbardziej nie lubią zajmować czwartych miejsc, bo to tuż za podium i zwykle bez nagród. Tymczasem takie właśnie czwarte miejsce zajęła reprezentacja Urzędu Gminy Trzciana w II Powiatowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców i Działaczy Sportowych o Puchar Starosty Bocheńskiego, rozegranym 9 lutego 2008 roku w odremontowanej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Bochni. Do rywalizacji w imprezie zorganizowanej przez Bocheński Podokręg Piłki Nożnej, zamiast zapowiadanych 8 zespołów, przystąpiło jedynie pięć: UM Bochnia, UG Bochnia, UG Rzezawa, UG Trzciana i UG Żegocina. Poza pierwszym (UM Bochnia - Trzciana 0 : 2) i ostatnim (UGM Bochnia - UG Rzezawa 0 : 4) wszystkie mecze turnieju, poza ostatnim były bardzo zacięte i wyrównane. Drużyna z Trzciany pokonała 2 : 0 UM Bochni, potem uległa 1 : 3 UG Bochnia, 0 : 1 UG Żegocina i 1 : 2 zwycięzcy zawodów - UG Rzezawa, co dało jej czwarte miejsce. W składzie reprezentacji UG w Trzcianie wystąpili: Maciej Barbral (kapitan), Grzegorz Śliwa (bramkarz), Bogdan Chojecki, Jerzy Mucha, Marian Piech, Marek Jagielski, Radosław Wójcik. Dosyć krótka lista zawodników spowodowała, że pomimo dużej waleczności i ambicji nie starczyło sił na walkę, zwłaszcza w pojedynku z Rzezawą. Ten właśnie mecz o mało nie zakończył się niespodzianką, gdyż idący dotąd jak burza zespół z Rzezawy przegrywał z Trzcianą 0 : 1 po bramce Radosława Wójcika. W II połowie zawodnicy z Trzciany nie mieli już jednak sił do atakowania bramki rywali, a ci perfekcyjnie wykorzystali okazję strzelecką i wygrali, potwierdzając dominację w tym turnieju, zorganizowanym przez Bocheński Pododdział Piłki Nożnej. Pierwszy swój mecz w turnieju, rozegrany jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów Trzciana pewnie wygrała z drużyną Urzędu Miasta w Bochni, w której grał m. in. Burmistrz Bochni Bogdan Kosturkiewicz i słynny pilot rajdowy - Grzegorz Bębenek. Obie bramki dla Trzciany zdobył Radosław Wójcik. Ten sam zawodnik zdobył gola w pojedynku Trzciany z Urzędem Gminy Bochnia. Niestety był to gol jedyny, a rywale pokonali dobrze i ambitnie w tym turnieju broniącego Grzegorza Śliwę aż trzy razy. W kolejnym meczu, z rywalem zza miedzy - drużyną UG w Żegocinie, ekipa z Trzciany miała bardzo dużo szczęścia, gdyż zawodnicy rywali pudłowali w najdogodniejszych sytuacjach. Zdobyli jedynego gola także przypadkowo, gdy piłka odbiła się od poprzeczki i zawodnik z Żegociny dobił z najbliższej odległości.
   Trzy zdobyte w pierwszym meczu punkty dały drużynie Trzciany trzy punkty i czwarte miejsce. Na zakończenie imprezy kapitan drużyny Maciej Babral odebrał z rąk Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka i Prezesa Zarządu Bocheńskiego Pododdziału Piłki Nożnej Wiesława Biernata pamiątkowy dyplom i proporczyk Podokręgu.
Najokazalszy z pucharów ufundowanych przez Starostę wywalczyła reprezentacja UG w Rzezawie, wyprzedzając Urząd Gminy Bochnia i UG w Żegocinie. Najlepszym strzelcem turnieju, po dogrywce (rzuty karne) został Piotr Bukowiec z UG Żegocina, a najlepszym bramkarz: Patyk Bogusław z UG Rzezawa, który, jako jedyny bramkarz turnieju zdobył bramkę.
     Okazja do wzięcia rewanżu będzie za rok. Prezes BPPN zapowiedział podczas podsumowania zawodów pewne zmiany w regulaminie turnieju, jak również skrytykował gminy, które nie przystąpiły w tym roku do turnieju. Przypomnijmy, że rok temu w I Turnieju (stratowało 8 drużyn) triumfowała ekipa BKS Oldboys Bochnia, wyprzedzając UM Bochnia i UM Nowy Wiśnicz. Drużyna Trzciany nie brała udziału.

Komplet wyników:
UM BOCHNIA - UG TRZCIANA  0 - 2 (bramki - Wójcik Radosław x 2),
UG ŻEGOCINA - UG RZEZAWA 1 - 2
UG TRZCIANA - UG BOCHNIA  1 - 3 (bramka dla Trzciany Wójcik Radosław)
UM BOCHNIA - UG ŻEGOCINA 2 - 3
UG RZEZAWA - UG BOCHNIA 4 - 2
UG TRZCIANA - UG ŻEGOCINA 0 - 1
UM BOCHNIA - UG BOCHNIA 1 - 3
UG RZEZAWA - UG TRZCIANA 2 - 1  (bramka dla Trzciany Wójcik Radosław)
UG ŻEGOCINA - UG BOCHNIA 2 - 3
UM BOCHNIA - UG RZEZAWA 0 - 4

Kladsyfikacja końcowa:

Lp. Drużyna Punkty Bramki
1. UG Rzezawa 12 12-4
2. UG Bochnia 9 11-8
3. UG Żegocina 6 7-7
4. UG Trzciana 3 4-6
5. UM Bochnia 0 3-12

FOTOREPORTAŻ

Mecz Trzciana - Żegocina. Mecz Trzciana - Żegocina.
Mecz Trzciana - Żegocina. Mecz Trzciana - Żegocina.
Mecz Trzciana (niebiesko - czarne stroje) - Żegocina.
 M. Babral w roli kibica. tursambochnia09.jpg (14196 bytes)

Chwila relaksu. M. Babral w roli kibica.

Mecz Rzezawa - Trzciana.
Mecz Rzezawa - Trzciana. Mecz Rzezawa - Trzciana.
Rzezawa - Trzciana. Mecz drużyn z Gminy i Miasta Bochni.
Mecz Rzezawa - Trzciana. Mecz drużyn z Gminy i Miasta Bochni.

Drużyna UG w Trzcianie.

Prezes BPPN W. Biernat ogłasza wyniki turnieju.

Drużyna UG w Trzcianie.

Prezes BPPN W. Biernat ogłasza wyniki turnieju.

Kapitan drużyny M. Babral odebrał dyplom za zajęcie IV miejsca.

Brawa od trzciańskiej drużyny dla organizatorów imprezy.

Kapitan drużyny M. Babral odebrał dyplom za zajęcie IV miejsca.

Brawa od trzciańskiej drużyny dla organizatorów imprezy.

wstecz