BUDOWA CHODNIKA W ŁĄKCIE DOLNEJ

  Budowa chodnika w Łąkcie Dolnej. Budowa chodnika w Łąkcie Dolnej.
Budowa chodnika w Łąkcie Dolnej.

      Budowa chodnika to jedno z ważniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych Gminy Trzciana, zaplanowanych na 2008 rok. To wspólne przedsięwzięcie władz gminnych i powiatowych, wspólnie też finansowane po 50 procent. Geneza tej inwestycji sięga jeszcze czasów sprzed wyboru obecnych władz samorządowych. Ustalono wtedy, że na terenie Gminy Trzciana zostaną zbudowane dwa odcinki chodników. Jeden z samej Trzcianie, drugi w Łąkcie Dolnej. Ten pierwszy został wykonany i przekazany do użytku w roku ubiegłym. Ten drugi właśnie jest budowany. Rozpoczynał się będzie przy kompleksie firmy "Hydrosprzęt, zakończy przy posesji Państwa Stawarzów. To w sumie 554 metry bieżące chodnika, zlokalizowanego przy drodze powiatowej w jednym z najbardziej newralgicznych, ważnych dla bezpieczeństwa miejsc, czyli w okolicy szkoły. Zakończenie tej inwestycji, dla której inwestorem jest Gmina Trzciana, zaplanowano na koniec czerwca 2008 roku. Część prac wykonają sami mieszkańcy Łąkty Dolnej. Szacuje się, że będzie to około 30% wartości całej inwestycji, której koszt w całości wyniesie ponad 350 tysięcy złotych.

  Budowa chodnika w Łąkcie Dolnej. Budowa chodnika w Łąkcie Dolnej.

    Inwestycję realizuje Firma Ogólnobudowlana "Budmost" z Laskowej, która wygrała przetarg i już w listopadzie 2007 roku weszła na plac budowy. To doświadczona firma, działająca nieprzerwanie od 1987 roku. Zrealizowała już wiele różnych inwestycje na terenie Polski południowej, głównie remonty mostów.
     Ze względu na skargę jednej z mieszkanek wsi, która dotyczyła cieku wodnego, trzeba było dokonać wizji lokalnej w terenie. Przeprowadzono ją kilka dni temu z udziałem przedstawicieli inwestora, wykonawcy, kierownika inwestycji, projektanta i stwierdzono, że wszystko zostało zaplanowane i jest realizowane prawidłowo.
   Prace posuwają się naprzód i jest nadzieja na to, że na uroczyste zakończenie bieżącego roku szkolnego uczniowie i rodzice przyjdą już nowym chodnikiem.

Budowa chodnika w Łąkcie Dolnej. Budowa chodnika w Łąkcie Dolnej.

   

     Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Otóż właściciele Firmy "Hydrosprzęt" zamierzają, pod warunkiem, że powiat wykona dokumentację, sfinansować budowę dalszego 200 - metrowego odcinka chodnika w stronę Trzciany.

Foto: J.S.

wstecz