ELIMINACJE GMINNE OTWP - TRZCIANA 27.03.2008

 Gminne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" 2008.
Gminne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" 2008.

  Maciej Król z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kierlikówce i Adrian Adamczyk z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie triumfowali w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Oni też reprezentować będą Gminę Trzciana w eliminacjach powiatowych. Rywalizacja uczniów szkół podstawowych z Kierlikówki, Łąkty Dolnej i Trzciany oraz gimnazjalistów ze szkół w Leszczynie i Trzcianie odbyła się 27 marca 2008 roku w świetlicy Remizy OSP w Trzcianie. Ośmioro uczniów podstawówek i sześciu gimnazjalistów najpierw pisało testy wiadomości, a potem najlepsza po teście piątka uczniów z każdej grupy odpowiadała ustnie na wylosowane pytania. Eliminację zorganizowaną przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Trzcianie przeprowadziła czteroosobowa komisja, w której pracowali druhowie: Stanisław Piasecki (przewodniczący), Szymon Bębenek, Henryk Cempura i Krzysztof Kącki.

Gminne eliminacje OTWP. Gminne eliminacje OTWP.
Gminne eliminacje OTWP - grupa I - uczniowie szkół podstawowych.

    Uczniowie ze szkół podstawowych rozpoczęli rywalizację o godzinie 9. Przybyłych ośmiu uczniów wraz z opiekunami powitał przewodniczący Komisji Konkursowej pan Stanisław Piasecki. Po krótkim przypomniniu regulaminu uczniom rozdano testy wiadomości. Najlepiej poradził sobie z nimi Maciej Król z PSP w Kierlikówce, który zdobył 21 punktów i jednym punktem wyprzedził Miłosza Wronę z PSP w Łąkcie Dolnej. Oprócz nich do ustnego finału zakwalifikowali się: Kamil Błasiński z PSP w Kierlikówce (17 pkt.), Angelika Kukla z PSP w Łąkcie Dolnej (15 pkt.) oraz Kamil Foryś z PSP w Kierlikówce (14 pkt.).

   

Kamil Błasiński otrzymuje test od członka Komisji - Szymona Bębenka. Maciej Król w ustnym finale.
Kamil Błasiński otrzymuje test od członka Komisji - Szymona Bębenka. Maciej Król w ustnym finale.

   Każdy z finalistów odpowiadał na trzy wylosowane pytania. Jedno z nich dotyczyło znajomości sprzętu używanego przez strażaków. Należało go rozpoznać, nazwać i określić do czego służy. Także w tej części turnieju najlepszym okazał się Maciej Król (36 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: II - Kamil Błasiński (32), III - Miłosz Wrona (30,5), IV - Kamil Foryś (14), V - Angelika Kukla (12).
    Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzca eliminacji zakwalifikował się do rozgrywki powiatowej, która w końcu kwietnia odbędzie się w Bochni.

Ceremonia wręczenia nagród. Pamiątkowa fotografia komisji, uczestników i opiekunów.
Ceremonia wręczenia nagród. Pamiątkowa fotografia komisji, uczestników i opiekunów.

       Równie interesująca była rywalizacja gimnazjalistów. Rywalizowali oni według tych samych zasad, co uczniowie szkół podstawowych. Konkurencja była jednak mniejsza, bo do walki o nagrody i prawo reprezentowania Gminy Trzciana w eliminacji powiatowej wystartowało jedynie sześciu uczniów z dwóch gimnazjów (Leszczyny i Trzciany).

W grupie II rywalizowało sześcioro gimnazjalistów. Przewodniczący Komisji odczytuje listę finalistów.
W grupie II rywalizowało sześcioro gimnazjalistów. Przewodniczący Komisji odczytuje listę finalistów.
W ustnym finale odpowiada Adrian Adamczyk. Jedno z finałowych zadań dotyczyło rozpoznania sprzętu.
W ustnym finale odpowiada Adrian Adamczyk. Jedno z finałowych zadań dotyczyło rozpoznania sprzętu.

    Pisemny test rozstrzygnął, że do ustnego finału zakwalifikowali się: Adrian Adamczyk - PG w Trzcianie (21 pkt.), Mateusz Tabor - PG w Leszczynie (20), Paweł Jachymczak - PG w Leszczynie (20), Dominik Tabor - PG w Leszczynie (19) i Bartłomiej Wrona - PG w Trzcianie (17).
    Największą wiedzą wykazał się ponownie Adrian Adamczyk, który zdobył w ustnym finale 29 punktów. Miejsce II zajął drugi z reprezentantów PG w Trzcianie - Bartłomiej Wrona - zdobywca 23 punktów. Trzeci był Dominik Tabor - zdobywca 22 punktów. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Jachymczak (20 pkt.) i Mateusz Tabor (18 pkt.).

Dyplom i nagrodę odebrał zwycięzca Adrian Adamczyk. Komisja, opiekunowie i uczestnicy eliminacji w grupie II.
Dyplom i nagrodę (odtwarzacz MP3) odebrał zwycięzca Adrian Adamczyk. Komisja, opiekunowie i uczestnicy eliminacji w grupie II.

   Na zakończenie ceremonii wręczenia dyplomów i nagród Przewodniczący Komisji podziękował uczniom i nauczycielom, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do tego trudnego turnieju. Poprosił, aby uzupełnić brakująca wiedzę i  życzył powodzenia w eliminacji powiatowej.

wstecz