KS. JERZY JAWOR NOWYM POBOSZCZCZEM PARAFII KAMIONNA

    Po 14 latach pracy w Parafii Kamionna ks. Adam Bajorek został decyzją ks. bp Wiktora Skworca przeniesiony do Parafii Sufczyn, gdzie pełnił będzie obowiązki proboszcza.  
   W jego miejsce ks. bp ks. zamianował pochodzącego z Muszyny ks. Jerzego Jawora, wyświęconego 4 czerwca 1989 roku - ostatnio wikariusza w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, w której był także opiekunem parafialnej Caritas oraz szkoły specjalnej nr 7 w Dębicy. Wcześniej pracował w następujących parafiach: Bolesław (dekanat Szczucin), Zasów (dekanat radomyski), Nowy Sącz (Parafia Św. Kazimierza) i Zgórsko (dekanat radomyski). Do roku 2000 pełnił tu funkcję wicenotariusza w dekanacie Radomyśl.

Ks. Jerzy Jawor podczas lekcji religii w szkole.
Ks. Jerzy Jawor podczas lekcji religii w szkole.

    9 marca 2008 roku, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, Parafia Kamionna przeżywała uroczystość powitania nowego księdza proboszcza, który objął ten urząd jako ósmy z kolei proboszcz w 74- letniej historii tutejszej parafii.
     W czasie uroczystej sumy odprawionej o godz.10.30 nowego duszpasterza powitał i przedstawił dziekan dekanatu lipnickiego ks. Zbigniew Kras oraz proboszcz parafii z Dębicy ks. Józef Leśniowski. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotowała schola dziewcząt pod kierunkiem nauczycielki Renaty Paruch.
     W imieniu władz lokalnych oraz wiernych Parafii Kamionna głos zabrał wójt gminy Trzciana - Józef Nowak, który wraz z członkami Rady Parafialnej powitał nowego duszpasterza wiernych z Kamionnej.
     Dwa dni później nowy ks. proboszcz zainaugurował naukę religii w szkole. Ma tutaj do zrealizowania 10 godzin zajęć w szkole podstawowej, w klasach od drugiej do szóstej, oraz 2 lekcje w gimnazjum.

wstecz                                                                            wstecz