ZMIANA POBOSZCZA PARAFII KAMIONNA

  Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka. Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.
Księdza proboszcza Adama Bajorka pożegano podczas wieczornego nabożeństwa na zakończenie rekolekcji.

       Po 14 latach pracy w Parafii Kamionna ks. Adam Bajorek został decyzją ks. bp Wiktora Skworca przeniesiony do Parafii Sufczyn, gdzie również pełnił będzie obowiązki proboszcza. 5 marca 2008 roku, po koncelebrowanej mszy świętej, kończącej rekolekcje wielkopostne, odbyła się wzruszająca ceremonia pożegnania duszpasterza przez całą lokalną społeczność: dzieci, młodzież, dorosłych, służby kościelne, radę parafialną, a nawet zaprzyjaźnione koło łowieckie.
      Ksiądz Adam Bajorek otrzymał wiele bukietów kwiatów i usłyszał wiele szczerych słów podziękowań.
- My parafianie jesteśmy dumni z Twojej posługi wśród nas. Skoro musisz nas opuścić chcemy Ci dzisiaj powiedzieć, że jesteśmy wdzięczni Bogu za dar Twojej osoby, a Tobie zaś za: świadczenie słowem i czynem o swoim powołaniu kapłańskim, za spokój i powagę, z jaką wykonywałeś swoje obowiązki, za wszystkie spotkania przy Ołtarzu, za głębokie w treści i pouczające kazania, za wszelką posługę pełnioną w imię Chrystusa, za rady i starania o nasze dzieci i młodzież, za szacunek, jakim darzyłeś każdego z nas, a szczególnie za świadectwo piękna kapłańskiego powołania. Szczególnie dziękujemy Ci za starania czynione o naszą świątynię, cmentarz, plebanię oraz uregulowanie prawnego stanu posiadania gospodarstwa parafialnego. Z podziwem patrzyliśmy na Twoją cichą i skromną osobę, jakże zapobiegliwą w staraniach o upiększenie i estetykę Kościoła i jego obejścia. Niespodziewana dla nas decyzja ks. Biskupa nie pozwoliła dokończyć wszystkich prac, które planowałeś, a o których informowałeś Radę Parafialną. Ufamy, że wszystkie te projekty uda nam się zrealizować wg Twoich wskazówek wspólnie z nowym proboszczem. W imieniu wszystkich Parafian, Samorządu Gminy Trzciana i gości przyjeżdżających do naszej Parafii składamy Ci - Zacny Kapłanie - serdeczne podziękowania za Twoją czternastoletnią posługę kapłańską. Niech dobry Bóg nadal darzy Cię zdrowiem i mądrością, dodaje siły, cierpliwości
i błogosławi dalszej pracy, aby Twoi przyszli parafianie również obdarzyli Cię miłością i zaufaniem. My zaś - zapewniamy o modlitewnej pamięci i nigdy nieprzemijającej wdzięczności. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy Bogu i Tobie za obecność wśród nas - to słowa parafianina, ale też i Wójta Gminy Trzciana pana Józefa Nowaka.

Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka. Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.
Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka. Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.
Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka. Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.
Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.  Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.

    W imieniu społeczności szkolnej, z którą także bardzo ściśle był związany ks. Adam Bajorek ucząc w szkole religii, współorganizując w niej różne uroczystości, np. okolicznościowe akademie, czy majówki, przechodzącego do innej parafii księdza pożegnała dyrektorka szkoły pani Anna Kępa, a następnie - w imieniu Koła Łowieckiego "Las" - pani Anna Gawłowicz - Pawełek.
    Wzruszony tymi oznakami sympatii i wdzięczności ze strony parafian był nie tylko ks. Adam Bajorek, ale także wielu parafian (niektórzy uronili nawet łezki) i pozostali księża - celebransi.

Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka. Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.
Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.  Pożegannie proboszcza - ks. Adama Bajorka.

    W minioną niedzielę, na sumie o godz. 10.30 parafianie z Kamionnej powitali nowego proboszcza - ks. Jerzego Jawora, który został do Kamionnej przeniesiony przez ks. biskupa Wiktora Skworca z Parafii p.w. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, gdzie był wikariuszem. O uroczystości powitania i nowym proboszczu w Kamionnej napiszemy niebawem.

wstecz