TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w ZS w Leszczynie.

       Bardzo gościnne okazały się drużyny piłki ręcznej szkół podstawowych z terenu Gminy Trzciana. W IV. Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt "O Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Leszczynie", zorganizowanym przez nauczyciela tamtejszej szkoły pana Stanisława Tracza 14 marca 2008 roku, trzy puchary, za trzy czołowe miejsca pojechały do sąsiednich gmin: za I miejsce do Łąkty Górnej, za II do Rozdziela (gm. Żegocina) i za III do Rajbrotu (gm. Lipnica Murowana).

Stanisław Tracz podczas rozpoczęcia turnieju. Drużyny na zbiórce.
Ceremonię rozpoczęcia zawodów poprowadził ich główny organizator - pan Stanisław Tracz.

     W tegorocznym turnieju rywalizowało 8 drużyn. W grupie eliminacyjnej pierwszej spotkały się reprezentacje: Kierlikówki, Leszczyny, Rozdziela i Bytomska. W drugiej: Łąkty Dolnej, Trzciany, Rajbrotu i Łąkty Górnej. Najpierw rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach, potem mecz o III miejsce i wreszcie pojedynek finałowy, w którym podopieczne Henryka Wrony z Łąkty Górnej wysoko wygrały z koleżankami z PSP w Rozdzielu. Potwierdziły tym samym wysokie umiejętności, które zademonstrowały rok temu, także zdobywając I miejsce w tym turnieju.

Mecz: Kierlikówka - Leszczyna. Mecz: Kierlikówka - Leszczyna.
W pierwszym meczu turnieju Kierlikówka (czerwone stroje) ograła reprezentację gospodarzy.
Mecz drużyn Trzciany (niebeskie stroje) i Łąkty Dolnej. Mecz drużyn Trzciany (niebeskie stroje) i Łąkty Dolnej.
Mecz drużyn Trzciany (niebieskie stroje) i Łąkty Dolnej.

    Wyniki meczów eliminacyjnych:
    Grupa I: Kierlikówka - Leszczyna 8 : 6, Rozdziele - Bytomsko 10 : 0, Kierlikówka - Rozdziele 4 : 8, Leszczyna - Bytomsko 11 : 0, Kierlikówka - Bytomsko 12 : 3, Leszczyna - Rozdziele 7 : 8.
    Grupa II: Łąkta Dolna - Trzciana 2 : 1, Rajbrot - Łąkta Górna 2 : 9, Łąkta Dolna - Rajbrot 1 : 11, Trzciana - Łąkta Górna 3 : 13, Łąkta Górna - Łąkta Dolna 21 : 4, Trzciana - Rajbrot 1 : 3.

Mecz dziewcząt z Bytomska i Rozdziela. Gospodynie nie sprostały koleżankom z Rozdziela.
Mecz dziewcząt z Bytomska i Rozdziela. Gospodynie nie sprostały koleżankom z Rozdziela.
Leszczyna w ataku na bramkę Rozdziela. Mecz Rajbrotu z Trzcianą.
Leszczyna w ataku na bramkę Rozdziela. Mecz Rajbrotu (żółte koszulki) z Trzcianą.
Rajbrot - Trzciana. Rozdziele atakuje bramkę Łąkty Górnej.
Rajbrot - Trzciana. Rozdziele atakuje bramkę Łąkty Górnej.
Łąkta Górna - Rozdziele. Łąkta Górna - Rozdziele.
Finałowy pojedynek drużyny z Łąkty Górnej (czerwone stroje) i Rozdziela.

    Jednym z najbardziej emocjonujących pojedynków tego turnieju było spotkanie piłkarek Leszczyny i Rozdziela. Grające w niebieskich strojach podopieczne Stanisława Tracza przez połowę spotkania dominowały i prowadziły już trzema bramkami, ale pościg dziewcząt z Rozdziela był imponujący i skuteczny. Zawodniczki Romana Nożkiewicza pokonały piłkarki z Leszczyny 8 : 7, pozbawiając je w ten sposób możliwości awansu do czołowej czwórki turnieju.
    Mecz o trzecie miejsce zdecydowanie na swoją korzyść rozstrzygnęły piłkarki z Rajbrotu, pokonując wysoko Kierlikówkę w stosunku 12 : 1. Równie jednostronny był mecz finałowy, w którym reprezentacja PSP w Łąkcie Górnej 10 : 1 wygrała z koleżankami z Rozdziela.

Jeszcze jedna bramka zawodniczek z Łąkty Górnej. Ceremonia wręczenia nagród.
Jeszcze jedna bramka zawodniczek z Łąkty Górnej. Ceremonia wręczenia nagród.

   Turniej piłki ręcznej, nazywanej dawniej szczypiorniakiem, to małe mistrzostwa trzech sąsiednich gmin: Trzciany, Lipnicy Murowanej i Żegociny. Dziewczęta mogły sprawdzić swoje umiejętności, nauczyciele dowiedzieć się nad czym muszą popracować z uczennicami na lekcjach wychowania fizycznego. Szkole w Leszczynie, a zwłaszcza panu Stanisławowi Traczowi należą się słowa uznania za coroczne organizowanie tej imprezy i pozyskiwanie środków na ufundowanie nagród oraz przygotowanie posiłków dla zawodników i opiekunów.
   Największy z pucharów, ufundowanych przez panią Dyrektor Marię Dyrdał (niestety nie mogła go osobiście wręczyć) pojechał w tym roku do Łąkty Górnej. Może w latach następnych nie opuści już Gminy Trzciana. W tym roku szansa na puchar była przed Kierlikówką, ale w tamtejszej szkole nie ma sali gimnastycznej, co miało spory wpływ na grę tej drużyny w leszczyńskim turnieju, który jest organizowany jeszcze w okresie zimowym.

UCZESTNICY TURNIEJU i KLASYFIKACJA
1. Łąkta Górna 2. Rozdziele.
1. Łąkta Górna 2. Rozdziele.
3. Rajbrot. 4. Kierlikówka.
3. Rajbrot. 4. Kierlikówka.
5. Leszczyna. 6. Łąkta Dolna.
5. Leszczyna. 6. Łąkta Dolna.
7. Trzciana. 8. Bytomsko.
7. Trzciana. 8. Bytomsko.

wstecz