I. FESTIWAL PIOSENKI DZIECIECEJ W BOCHNI

I Festiwal Piosenki Dziecięcej w Bochni.

I Festiwal Piosenki Dziecięcej w Bochni.

    11 czerwca 2008 roku w Bochni odbył się I Festiwal Piosenki Dziecięcej "Integracja malowana dźwiękiem".   Imprezę zorganizował bocheński Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Przybyło na nią ok. 50 wykonawców z województwa małopolskiego i spoza niego. Uczestnicy przez cały dzień prezentowali swoje umiejętności w Oratorium św. Kingi. Dopisali więc wykonawcy, dopisała publiczność, dopisali utytułowani jurorzy. Ci ostatni nie mieli łatwego zadania, musieli bowiem przez wiele godzin uważnie słuchać wszystkich wykonawców. Pochodzili oni ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bocheńskiego oraz Ośrodków Szkolno - Wychowawczych z Małopolski.
     Jury wyróżniło 10 osób. Wśród laureatów tego Festiwalu znalazła się także uczennica Publicznego Gimnazjum w Kamionnej - Anna Pastuszak. To duży sukces tej gimnazjalistki, która na bocheńskiej scenie wykonała piosenkę "Być kobietą" z repertuaru Alicji Majewskiej. Laureaci otrzymali równorzędne wyróżnienia i rzeczowe nagrody. Dyplomami i pamiątkami zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy konkursu.
     W imieniu jury werdykt ogłosił jego przewodniczący Marek Pacuła. Przed ogłoszeniem wyników publiczność bawił znany piosenkarz i aktor Jacek Wójcicki.   Nie tylko spiewał, ale opowiedział także dzieciom swoją biografię artysty estradowego. Dał początkującym wykonawcom wiele celnych rad jak na przykład zachować się kiedy w trakcie piosenki zapomni się tekstu.  Jego perfekcyjny występ spotkał się z prawdziwym aplauzem publiczności.
   Odbył się także koncert laureatów. Śpiewali pięknie. Starosta Bocheńśki Jacek Pająk i dyrektorka SOSW - pani Teresa Jaszczyńska zapowiedzieli kontynuację pomysłu "Integracji malowanej dźwiękiem".
   Lista laureatów I Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Bochni:
- zespół wokalny "DoReMi" z Tarnowa;
- chór szkolny "Komens" z Zespołu Szkól Specjalnych w Katowicach;
- Monika Krawiec i Patryk Drozdowski z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Bochni;
- Kinga Dębska z Zespołu Szkół Specjalnych w Katowicach;
- Ania Pastuszak z Publicznego Gimnazjum w Kamionnej;
- Przemysław Żaba ze SP Nr 2 w Bochni;
- Beata Wróbel ze SP Nr 1 w Bochni;
- Michał Węglarz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu;
- Marcin Pilch z Zespołu Szkół w Sieldcu;
- Marcin Janeczko z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu.

Na pierwszym planie Anna Pastuszak.  I Festiwal Piosenki Dziecięcej w Bochni.
 Jacek Wójcicki w Bochni. Jacek Wójcicki w Bochni.
Wręczenie nagród. Anna Pastuszak (w środku) wśród laureatów.

[wstecz]