ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT MOSTU W UJEŹDZIE

      Remony mostu w Ujeździe - 5.07.2008.

     Remony mostu w Ujeździe - 12.07.2008.

Rozpoczął się remont mostu w Ujeździe.

    Na tę inwestycję Gmina Trzciana czekała długo. Mostek nad potokiem Rdzawka był od kilku już lat w fatalnym stanie i zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego. O jego remont lokalna społeczność zabiegała od dawna. Przez wiele lat bezskutecznie, gdyż Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni (pod jego zarządem jest droga powiatowa prowadząca na tym odcinku z Trzciany do Kamionnej) nie mógł znaleźć środków na sfinansowanie inwestycji. Udało się to dopiero w tym roku. Starostwo Powiatowe otrzymało z Ministerstwa Finansów i MSWiA 3 mln złotych na remont 2 mostów: w Ujeździe i Królówce. Aby zrealizować te przedsięwzięcia powiat musiał także "wyłożyć" z własnego budżetu dalsze 2, 5 mln zł.
    Oba mosty leżą w strategicznych dla mieszkańców miejscach. Gdyby nie wykonano remontów, byliby skazani na wielokilometrowe objazdy. Prace na pograniczu Ujazdu i Rdzawy rozpoczęły się w samym końcu czerwca 2008 roku. Zanim jednak to sie stało wytyczono objazd przez Kierlikówkę, a na drogach postawiono odpowiednie tablice i znaki drogowe. Realizator tej inwestycji - Firma Inżynieryjno - Budowlana "Talaga" z Myślenic - na początku lipca dokonała prawie całkowitej rozbiórki mostu, który będzie postawiony od nowa. Prace remontowe obejma także budowę dojazdów oraz umocnienie i modernizację koryta potoku.
    Mieszkańcy wiosek, którzy przez ten mostek dojeżdżają do własnych domów (Rdzawa, Kamionna, częściowo Kierlikówka) bardzo liczą na szybką realizację tej inwestycji, choć obawiają się, aby nie powtórzyła się sytuacja, jaka miała miejsce w cale nie tak bardzo odległej Stradomce. Starosta Powiatu Bocheńskiego Jacek Pająk, radując się z otrzymanej dotacji, zapowiedział także, że oba przedsięwzięcia remontowe powinny zakończyć się w tym roku. - Wierzę, nie, jestem pewien, że na pewno będą realizowane krócej niż Cikowice czy Stradomka, ponieważ w tym przypadku bierzemy za te inwestycje odpowiedzialność od A do Z - powiedział  reporterom RDN Małopolska starosta Jacek Pająk.

Remony mostu w Ujeździe - 5.07.2008. Remony mostu w Ujeździe - 5.07.2008.
Remony mostu w Ujeździe - 12.07.2008. Remony mostu w Ujeździe - 12.07.2008.

  Z uwagą przebieg prac śledzą także władze samorządowe Gminy Trzciana, dla których rozpoczęcie remontu tego mostu także było bardzo ważnym zadaniem. Zdają sobie także sprawę z tego, że w kolejce do remontów czekają kolejne mosty na drogach powiatowych, przebiegających przez gminę. Chodzi o most w pobliżu kościoła w Trzcianie (na drodze w stronę Łąkty Dolnej) i most w Trzcianie, w ciągu drogi do Łapanowa.

 wstecz.